logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Euter Dip

[ Zpět ]

NázevEuter Dip
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska86/2015
Držitel rozhodnutíDIEMER CZ s.r.o., Sokolovská 573, 686 01 Uherské Hradiště, Česká republika,
VýrobceDIEMER s.r.o., Istebnická 195, 911 05 Trenčín, Slovensko.
Složeníúčinná látka: benzylalkohol(CAS 100-51-6, EC 202-859-9) 40.000 mg.kg-1, složení - benzylalkohol, glycerin, lanolín, barvivo, pomocné látky,
Popis přípravkumodrá viskózní kapalina, slabého zápachu, pH 7 – 8,
Balení10 kg, 30 kg, 150 kg plastové nádoby
UžitíPřípravek na dezinfekci mléčné žlázy po dojení s přídavkem látek chránících a ošetřujících pokožku mléčné žlázy. Neobsahuje jód a nevysušuje pokožku. Obsahuje lanolín. Vhodný jako prevence bakteriálních mastitid. Má baktericidní účinek na grampozitivní a gramnegativní bakterie včetně patogenů způsobujících mastitidy jako jsou: Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, E.coli, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a další. Působí rovněž na kvasinky a plísně.
Způsob použitíPřípravkem Euter Dip se dezinfikuje vemeno po dojení pomocí aplikátoru. Přípravek je určený k přímému použití. Dezinfekce přetrvává až do dalšího dojení. Přípravek barví mléčnou žlázu na modro, umožňuje vizuální kontrolu dezinfekce mléčné žlázy. Na struku vytváří ochranný film a tím zabezpečuje ochranu mezi jednotlivým dojením.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 10 – 25°C na suchém a tmavém místě. Chránit před mrazem.
Doba použitelnosti12 měsíců od data vý

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03