logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Premacid

[ Zpět ]

NázevPremacid
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska84/2015
Držitel rozhodnutíDIEMER CZ s.r.o., Sokolovská 573, 686 01 Uherské Hradiště, Česká republika,
VýrobceDIEMER s.r.o., Istebnická 195, 911 05 Trenčín, Slovensko.
Složeníúčinná látky: kvartérní amoniové sloučeniny, C12-16-alkyl(benzyl)di-metylamonium-chloridy (Benzyldimethyl chlorid) 5%, CAS 68424-85-1, EC 270-325-2, Alcoholes C12-14 oxyethylenati, Lauramini oxidum, Aqua purificata.
Popis přípravkubezbarvá kapalina, zápachu po použitých surovinách, pH 6,2,
Balenía/, b/, c/ PE kanystr se šroubovacím uzávěrem, velikost balení: a/ 5 kg, b/ 10 kg, c/ 30 kg.
UžitíPřípravek na umývání a dezinfekci mléčné žlázy před dojením s přídavkem látek chránících a ošetřujících pokožku mléčné žlázy. Dezinfekční přípravek PREMACID je určený na dezinfekci mléčné žlázy před dojením a na dezinfekci utěrek. Obsahuje jemné aktivní neionové tenzidy, dezinfektant a změkčovače, udržuje struky vláčné. Dezinfekční přípravek PREMACID má silný čistící účinek, stimulace struků s utěrkami namočenými v přípravku umožňuje rychlé uvolnění oxytocinu, tím dochází k rychlému zpuštění mléka, přípravek má změkčovací účinek a neutrální pH, odstraňuje nečistoty z povrchu mléčné žlázy, zabraňuje křížové kontaminaci, obsahuje dezinfekční složku.
Způsob použitíPřed dojením připravte v teplé vodě 1 % roztok dezinfekčního přípravku PREMACID, uchopte čisté utěrky a připraveným roztokem omyjte mléčnou žlázu. Během dojení očistěte struky jednou stranou utěrky, důkladně utěrku opláchněte a vysušte struky druhou stranou utěrky. Po dojení vyperte utěrky v teplé vodě max. 60°C. Do následujícího dojení namočte utěrky do 0,5% roztoku dezinfekčního přípravku PREMACID.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek je vhodný i na dezinfekci a hygienu rukou pracovníka.
Způsob skladováníPři teplotě 10 - 25 °C, v suchu. Chránit před světlem.
Doba použitelnosti12 měsíců od data vý

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03