logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ATAK Sada proti klíšťatům a komárům

[ Zpět ]

NázevATAK Sada proti klíšťatům a komárům
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska94/2015
Držitel rozhodnutíASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A , Polsko/ Mgr. Miloš Krejsa, Nekoř 74, 561 63 Nekoř, Česká republika,
VýrobceASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A , Polsko/ Distribuce a balení pro ČR: AgroBio Opava, s.r.o., Arnoštov 192, 747 33 Oldřišov, Česká republika
Složeníobsah biologicky účinné látky: 200 g permethrin m-fenoxybenzyl-[3-(2,2-dichlorvinyl)-2-dimethylcyklopropankarbamát v 1 litru přípravku,
Popis přípravkuInsekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné emulze pro ředění vodou k postřiku, s názvem ATAK Sada proti klíšťatům a komárům obsahující biologicky účinnou látku: 200 g permethrin m-fenoxybenzyl-[3-(2,2-dichlorvinyl)-2-dimethylcyklopropankarbamát v 1 litru přípravku a adjuvant (pomocný přípravek neobsahující pesticidy) s názvem Grassfil obsahující min. 85 % polyterpenové pryskyřice. Koncentrát emulzní pro ředění vodou slámové barvy, charakteristické vůně, pH (1% vodná emulze): 6,5 – 8,0.
Balení 
UžitíDvousložkový insekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné emulze pro ředění vodou k hubení klíšťat a komárů při plošných aplikacích ve venkovních prostorách. Směs složek účinkuje kontaktně a požerově na klíšťata a komáry, a současně vykazuje silný repelentní účinek - také na užitečný hmyz. Přísada adjuvantu zamezuje rychlému splachování insekticidního přípravku z ošetřených ploch, což zajišťuje prodloužený účinek přípravku. Insekticidní přípravek hubí a odpuzuje klíšťata a komáry při plošných aplikacích (pod stromy a keři zastíněných trávníky, nebo na jiných plochách) v zahrádkářských koloniích, chatových osadách, okolo domů, na sportovištích, dětských hřištích, apod. Adjuvant vytváří pod vlivem slunečního světla polymerový film umožňující, aby se biologicky aktivní látka (obsažená v insekticidním přípravku) udržovala na ošetřených plochách po delší dobu.
Způsob použitíUrčete potřebná množství přípravku a adjuvantu. Obsah láhví dobře protřepejte. Odměřte určená množství přípravku a adjuvantu nalijte do nádržky postřikovače částečně naplněné vodou. Vše dobře promíchejte. Vyprázdněné obaly třikrát propláchněte a výplachovou vodu vlijte do nádržky postřikovače. Doplňte nádržku vodou do požadovaného objemu a znovu promíchejte do získání jednorodé emulze. Ihned proveďte zákrok. Přípravek působí po dobu nejméně několika dnů, a to podle kvality provedeného zákroku, druhu postřikovaného povrchu, intenzity slunečného záření, prašnosti apod. Na plochách, na kterých bylo aplikováno vápno, rychle podléhá deaktivaci. Hubení klíšťat a komárů ve venkovním prostředí: metoda postřiku: zhotovit 1 % pracovní roztok pro insekticid i adjuvant (tj. směs, 10 ml insekticidního přípravku ATAK Sada proti klíšťatům a komárům + 10 ml adjuvantu Grassfil, na 1 l vody). Používat v dávce 1 l pracovního roztoku na 20 m2 plochy. Zákrok muže být proveden pomocí většiny typu postřikovačů používaných pro hubení hmyzu. Používat hrubší postřik – pro lepší pokryvnost insekticidu.Vyhýbat se provádění zákroku v deštivých dnech a těsně před očekávanými dešťovými srážkami, které mohou způsobit spláchnutí postřikem nanesené vrstvy přípravku z postříkaných povrchů. Trvanlivost nanesené vrstvy přípravku závisí hlavně na intenzitě slunečního záření. Při aplikačním postřiku se plocha prochází ideálně dvakrát, a to ve směrech na sebe kolmých. Vzhledem k vývoji škůdců (klíšťat) se doporučuje termín postřiku ideálně v dubnu (2. polovina dubna), kdy je hlavní výskyt 1. generace klíšťat, až do konce června. Další postřik se doporučuje v polovině září (druhá generace klíšťat).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníInsekticidní přípravek je toxický pro včely! Nepoužívat v blízkosti včelínů. Zákrok provádět v pozdních večerních hodinách nebo brzy ráno. Při zásahu proti klíšťatům a komárům neošetřovat rostliny, které jsou určeny pro konzumaci nebo jako krmivo. Vstup na ošetřené venkovní plochy je možný až po zaschnutí postřiku. Časové období potřebné pro biocidní účinek: s okamžitým účinkem Insekticidním přípravkem nesmějí být postřikovány žádné potraviny, nádobí na potraviny nebo krmiva.
Způsob skladováníUchovávejte obal těsně uzavřený. Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30 °C. Uchovávejte pouze v původním obalu. Skladujte bez přístupu slunečního světla. Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnostiPři dodržení skladovacích podmínek v originálních nepoškozených obalech je doba použitelnosti přípravku 3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03