logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VectoBac G

[ Zpět ]

NázevVectoBac G
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska13/2016
Držitel rozhodnutíSumitomo Chemical Agro Europe SAS, Parc d’Affairs de Crécy, 2 rue Claude Chappe, 69771 Saint Didier au Mont d’Or, Francie,
VýrobceSumitomo Chemical Agro Europe SAS, Parc d’Affairs de Crécy, 2 rue Claude Chappe, 69771 Saint Didier au Mont d’Or, Francie,
Složeníúčinná látka: Bacillus thuringiensis, subsp. israelensis, serotype H14, strain AM65-52 (CAS No: n/a, EC No: n/a) 2,8%, kukuřičná mouka 90,2%, kukuřičný olej (CAS 8001-30-7) 7,0%.
Popis přípravkusvětle hnědé granule obsahující biologicky účinnou látku Bti - taxonomické jméno: Bacillus, strain AM65-52, species: thuringiensis, subspecies: israelensis, serotype: H-14, strain: AM65-52, genus: Bacillus, family: Bacillaceace,
Balení18 kg pytel
Užitíinsekticidní přípravek proti larvám komárů, Culicidae (včetně: Ochlerotatus sp., Aedes sp., Culex sp., Culiceta sp. a Anopheles sp.) nacházejících se zejména ve vodním prostředí, jako například - vodní rezervoáry, rybníky, řeky, kanály, laguny, odpadní vody, jímky, odpady a jímky v zemědělských provozech, atd., ale také k postřiku na povrchy (může být aplikován i letecky). Přípravek VectoBac G je účinný pouze na larvy komárů ve vývojové fázi 1 – 4. Dávka 2,5 – 15 kg/ha je odvislá od množství larev a kvalitě vody. Na larvy, které jsou ve čtvrtém stádiu vývoje a jsou oddolnější, je potřebné použít vyšší dávku. Snížení nebo zvýšení dávky biocidního přípravku záleží na následné kontrole populace komárů v ošetřeném prostředí.
Způsob použitíinsekticidní přípravek proti larvám komárů nacházejících se ve vodním prostředí, ale také k postřiku na povrchy (může být aplikován i letecky). Dávka 2,5 – 15 kg/ha je odvislá od množství larev a kvalitě vody. Pro aplikaci na povrchy je roční limit 8 krát v intervalu nejméně 7 dní, pro leteckou aplikaci je roční limit 4 krát s intervalem nejméně 14 dní. Na larvy, které jsou ve čtvrtém stádiu vývoje a jsou odolnější je potřebné použít vyšší dávku. Snížení nebo zvýšení dávky záleží na následné kontrole populace komárů v ošetřeném prostředí.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVectoBac G nesmí být přímo aplikován na potraviny a do vody sloužící k lidské konzumaci. Přípravek VectoBac G nesmí přijít do kontaktu s krmivem a napájecí vodou pro zvířata. Po letecké aplikaci nesmí být přípravkem VectoBac G ošetřené plodiny použity ke krmným účelům a povrchové vody k napájení zvířat, minimálně 30 dní po poslední aplikaci přípravku.
Způsob skladováníSkladujte v chladných, suchých a dobře větraných prostorách. Skladujte odděleně od potravin, pitné vody a krmiv. Chraňte před teplem. Skladujte při teplotě 20°C až 25° v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti 24 měsíců

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03