logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VULCAN FUMER MAX

[ Zpět ]

NázevVULCAN FUMER MAX
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska20/2016
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd. Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie /PelGar s.r.o., Na Výsluní 7/2424, 100 00 Praha 10, Česká republika,
VýrobcePelGar International Ltd. Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie
Složenípermethrin 13,25% hm.
Popis přípravkubílý/bělavý prášek se slabým zápachem, trochu mísitelný s vodou. Generátor dýmu pro profesionální použití. Obsah jedné dýmovnice: 27g (pro kubaturu až 1000m?).
Balenídýmovnice
UžitíVulcan Fumer Max je insekticidní dýmovnice určená pro hubení širokého spektra obtížného létajícího a lezoucího hmyzu v uzavřených prostorech.
Způsob použitíDýmovnice je určena hubení létajícího a lezoucího hmyzu jako jsou např. : moucha domácí, bzučivka zední, octomilka obecná, komáři, vosy, moli, blechy, štěnice domácí, mravenci, švábi, brouci aj. a skladištní hmyz včetně lesáka skladištního skladišťního a dospělců pilouse černého. Dýmovnici lze použít v prázdných skladech, v domácím prostředí, ve veřejných hygienických prostorách včetně nemocnic (neobsazených lůžkových oddělení), průmyslových a obecních budov a prostor pro manipulaci s potravinami / jejich skladování / výroba, prázdných skladech apod. Přípravek lze rovněž použít v zoologických zahradách, prodejnách pro chovatele, kotcích, veterinárních praxích a laboratorních ubytovacích prostorách pro zvířata (kromě ohrad a klecí pro zvířata). Aplikační dávka:1 dýmovnice pro kubaturu: 1000 m3 létající hmyz, 250 m3 blechy a moli šatní nebo kožojedovití, 62,5 m3 štěnice domácí, mravenci a švábi. Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte fumigaci v pozdním odpoledni a dům nebo budovu opusťte minimálně na 2 hodiny, nejlépe na 4-6 hodin při hubení lezoucího hmyzu. 1. Před použitím dýmovnice zajistěte, aby v ošetřovaných prostorách nebyli lidé ani zvířata včetně akvárií a ryb. Odstraňte potraviny. 2. Vypněte klimatizaci, uzavřete okna, dveře, větráky a utěsněte jakékoliv další otvory, aby nedošlo k úniku vyvíjeného kouře. 3. Hotové výrobky, suroviny a krmiva v originálním balení, s výjimkou mléčných, masových a vaječných výrobků, je možné v ošetřovaném prostoru ponechat. 4. Plechovky rozestavte po podlaze na povrchu odolném proti vysokým teplotám, např. talíř na hliníkové fólii o velikosti minimálně 30 cm x 30 cm. Důležité: při zapálení dýmovnice se mohou objevit jiskry, je tedy nutná opatrnost při jejím zapalování. 5. Otevřete plechovky a zapalte zápalnici nejprve u plechovky, která je nejvíce vzdálená od východu, poté zapalte další dýmovnici a dále postupujte směrem k východu. Při východu zavřete dveře. Není nutné utěsňovat dveře páskou. 6. V případě velkého zamoření proveďte fumigaci 3krát s odstupem 5 až 7 dnů. 7. V případě ošetření proti štěnicím použijte dýmovnice ve spojení s insekticidními postřikovými přípravky Cytrol Forte 250g, Cimetrol, Bandit Super 10 EW nebo Vulcan Super 10 EC. 8. Neošetřujte prostory obydlené netopýry.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNutná ochrana vodních zdrojů (při aplikaci v uzavřených objektech je nutné řádně zakrýt vodní plochy, např. akvária apod.). Přípravek ohrožuje zdraví při požití a styku s pokožkou a sliznicemi.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených obalech při teplotě +15° až +25°C, odděleně od potravin a krmiv, mimo dosah dětí, nepoučených osob a domácích zvířat, odděleně od hnojiv, dezinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem. Prázdná papírová krabička se likviduje v komunálním odpadu (papír). Vypálená dýmovnice se znehodnotí a likviduje na vyhrazené skládce. Případné zbytky přípravku se nechají spálit ve schválených spalovnách. Prázdné obaly opětovně nepoužívat.
Doba použitelnostiMinimálně 3 roky od data výroby při předepsaném způsobu skladování.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03