logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VULCAN FUMER MIDI

[ Zpět ]

NázevVULCAN FUMER MIDI
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska21/2016
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd. Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie /PelGar s.r.o., Na Výsluní 7/2424, 100 00 Praha 10, Česká republika,
VýrobcePelGar International Ltd. Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie
Složeníspermethrin 13,25% hm.,
Popis přípravkubílý/bělavý prášek se slabým zápachem, trochu mísitelný s vodou. Generátor dýmu pro amatérské a profesionální použití. Obsah jedné dýmovnice: 3,5 g (pro kubaturu až na 400 m3).
Balenídýmovnice
UžitíVulcan Fumer Midi je insekticidní dýmovnice určená pro hubení širokého spektra škodlivého hmyzu v uzavřených prostorech např. blechy, mouchy a štěnice.
Způsob použitíDýmovnice je určena k použití proti létavému a lezoucímu hmyzu jako jsou: moucha domácí, bzučivka zední, octomilka obecná, komáři, vosy, moli, blechy, štěnice domácí, mravenci, švábi a skladištní hmyz včetně lesáka skladištního skladišťního a dospělců pilouse černého. Dýmovnice se používá v domácím prostředí, ve veřejných hygienických prostorách včetně nemocnic (neobsazených lůžkových oddělení), průmyslových a obecních budov a prostor pro manipulaci s potravinami / jejich skladování / výrobu, prázdných skladech apod. Přípravek lze rovněž použít v zoologických zahradách, prodejnách pro chovatele, kotcích, veterinárních praxích a laboratorních ubytovacích prostorách pro zvířata (kromě ohrad a klecí pro zvířata). Aplikační dávka:1 dýmovnice: 400 m3 lezoucí hmyz, 100 m3 blechy a moly šatní, 25 m3 štěnice domácí, mravenci a švábi. Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte fumigaci v pozdním odpoledni a dům nebo budovu opusťte minimálně na 2 hodiny.1. Zvažte, kolik dýmovnic budete potřebovat pro ošetřované prostory (viz „Aplikační dávka“). V případě velkého zamoření může bude zapotřebí provést více než jednu aplikaci. 2. Před použitím zajistěte, aby v prostorách nebyli lidé ani zvířata včetně ryb. 3 Plechovky rozestavte po podlaze na povrchu odolném proti vysokým teplotám, např. talíř na hliníkové fólii o velikosti 50 cm x 50 cm. Důležité: z výrobku se může po zapálení uvolnit pár jisker. při zapalování výrobku je nutná opatrnost. 4. Zajistěte co nejvyšší neprodyšnost prostor určených k fumigaci pro kouř – zavřením všech oken apod. 5. Otevřete plechovky a zapalte zápalnici nejprve u plechovky, která je nejvíce vzdálená od východu, poté zapalte další dýmovnici a dále postupujte směrem k východu. Při východu zavřete dveře. Není nutné utěsňovat dveře páskou. 6. Prostor opusťte nejméně na 2 hodiny, nejlépe ale přes noc a poté jej důkladně vyvětrejte. 7. V případě těžkých infestací proveďte fumigaci 3krát s odstupem 5 až 7 dnů. 8. V případě ošetření proti štěnicím použijte dýmovnice ve spojení s insekticidními postřikovými přípravky Cytrol Forte 2x10g a Cytrol Insect Trigger. 9. Neošetřujte prostory obydlené netopýry.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNechráněným osobám a zvířatům zamezit vstup na ošetřovaná místa. Zákaz používání přípravku ve volné přírodě! Tento výrobek se nesmí použít proti mouše domácí v prostorách pro zvířata v intenzivním nebo kontrolovaném prostředí, protože je pravděpodobné, že způsobí selhání kontroly z důvodu rezistence vůči insekticidu.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených obalech při teplotě +15° až +25°C, odděleně od potravin a krmiv, mimo dosah dětí, nepoučených osob a domácích zvířat, odděleně od hnojiv, dezinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem. Prázdná papírová krabička se likviduje v komunálním odpadu (papír). Vypálená dýmovnice se znehodnotí a likviduje na vyhrazené skládce. Případné zbytky přípravku se nechají spálit ve schválených spalovnách. Prázdné obaly opětovně nepoužívat.
Doba použitelnostiMinimálně 3 roky od data výroby při předepsaném způsobu skladování.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03