logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ALPHABAN SUPER

[ Zpět ]

NázevALPHABAN SUPER
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska5/2018
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie/PelGar s.r.o., Na výsluní 2424/7, 100 00 Praha 10,
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie
Složení15% w/w cypermethrin; 5% w/w tetramethrin; 20% w/w piperynol butoxid,
Popis přípravkubezbarvá kapalina (při 20°C),
Balenísprej 500ml
UžitíŠirokospektrý insekticidní koncentrát ve formě vodné mikroemulze k hubení široké škály škodlivého hmyzu pro profesionální použití. Přípravek je formulován jako sprej pro ošetření povrchů proti štěnicím, blechám, švábům, broukům (a jejich larvám), mouchám, komárům, molům (a jejich larvám) a vosám. Pro použití uvnitř všech domácích, komerčních a průmyslových prostor včetně kuchyní, hotelů, ubytoven, nemocnic, vojenských zařízení a skladů potravin a zpracovatelských oblastí.
Způsob použití: K malé části celkové vody na ředění se do postřikovače (doporučujeme nízkotlaké) přidá stanovená dávka přípravku a po zamíchání dodá zbývající voda do 5 litrů postřikové jíchy. Vše se důkladně promíchá. 1litr připraveného roztoku postačí na 20m? ošetřeného povrchu. Neponechávejte připravený roztok přes noc! Při aplikaci nutno počítat s tím, že lépe nasávající povrchy absorbují více roztoku, naopak u hladkých nebo lesklých povrchů dochází ke stékání. Použijte nízký tlak v postřikovači: 1-2 bary tlaku. Štěnice: aplikovat na místa nejčastějšího výskytu štěnic jako jsou matrace, lůžkoviny, postele včetně rámů a čel, nábytek, dřevěná obložení, stěny pod uvolněnými tapetami, praskliny v omítkách, okraje koberců, předložek a místa pod nimi, knihovny atd. Zvláštní pozornost je třeba věnovat trhlinám, škvírám a mezerám v místech na spaní. Blechy: Před použitím doporučeno důkladné vyluxování. Postřikujte koberce včetně spodních stran, polštáře a místa, kde se zdržují domácí zvířata. Nepoužívejte přípravek za přítomnosti zvířat, obzvláště za přítomnosti koček. Švábi a další lezoucí hmyz: Aplikujte na místa, kde byl hmyz nalezen. Nutno ošetřit prostory okolo vodních trubek, rámů dveří, okenních rámů, chladniček, zásuvek, mezery, škvíry u stěn.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVstup do ošetřených prostor je povolen až po zaschnutí ošetřených povrchů a důkladném odvětrání. NEAPLIKOVAT NA ZVÍŘATA! Je zapotřebí kočkám zabránit kontaktu s ošetřeným místem minimálně 72 hodin. Nechráněným osobám a zvířatům zamezit vstup na ošetřovaná místa. Nutná ochrana vodních zdrojů (při aplikaci v uzavřených objektech je nutné řádně zakrýt vodní plochy, např. akvária apod.) Přípravek nesmí být použit jinak než jak je uvedeno v návodu na použití.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených obalech při teplotě +15° až +25°C, odděleně od potravin a krmiv, mimo dosah dětí, nepoučených osob a domácích zvířat, odděleně od hnojiv, dezinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem. Pouze po velmi důkladném vypláchnutí, lze předat prázdné samodávkovací lahve k recyklaci do sběrného dvora, do části nebezpečného odpadu. Oplachovou vodu použijte k ředění přípravku. Spotřebujte celý obsah lahve, jinak se musí zacházet se zbytkovým materiálem jako nebezpečným odpadem včetně lahve.
Doba použitelnostiMinimálně 2 roky od data výroby při předepsaném způsobu skladování.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03