logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

AUXILIUM BARRIER/ACTIVATOR

[ Zpět ]

NázevAUXILIUM BARRIER/ACTIVATOR
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska40/2016
Držitel rozhodnutí 
VýrobceAGRIBOX GmbH Benjamin Heemskerk Product Research & Development An der B320 Nr. 1 D-15907 Lübben (Spreewald) OT Radensdorf Germany
Složeníúčinná látka: komponenta 2. (26,4 g/kg L - (+) kyseliny mléčné). Po smíchání s komponentou 1 (base). (6,4 g/kg chloritanu sodného) vzniká až 1,0% oxidu chloričitého.
Popis přípravkulehce viskózní nažloutlá kapalina, komponenta 2 - ACTIVATOR: míchat pouze s Auxilium Barrier/Base komponenta 1. Nemíchat s jinými produkty.
Balení 
UžitíDezinfekční přípravek pro dojnice na ošetření struků po dojení, aplikace ponořením. Auxilium Barrier se používá k dezinfekci struků po dojení a zanechává trvalou fimotvornou vrstvu na pokožce struků, která chrání strukový kanálek před negativními vlivy zvenčí. Díky komponentám ošetřujícím pokožku zajišťuje vláčnou pokožku struků.
Způsob použitíkoncentrace 100% (aplikujte neředěný roztok připravený dle návodu), teplota 30°C, kontaktní čas 30 sekund. Příprava pracovního roztoku: Auxilium Barrier komponenta 1 (base) a komponenta 2 (aktivátor) načerpat stejným dílem do dolní části nádoby pro aplikaci ponorem. Dobře protřepat, vznikne rovnoměrná zlatá barva. Nezřeďovat. Pamatujte na to, že má být namícháno pouze takové množství prostředku Auxilium, kolik je potřeba pro jedno dojení (2,5 - 3 hodiny). Překračuje-li doba jednoho dojení 3 hodiny, musí být připraven znovu čerstvý roztok. Na jednu krávu je potřeba průměrně 6-7 ml. Před každým dojením musí být připravena nová směs. Horní a dolní část nádoby po každém dojení vypláchnout. Aplikace: Aplikaci provádí pouze odborný personál. Struky po každém dojení minimálně do poloviny ponořit do roztoku Auxilium Barrier, připraveného v nádobě pro aplikaci ponorem. Neotírat.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPoužívat vždy čerstvě připravený, plně koncentrovaný prostředek Auxilium Barrier pro aplikaci ponořením. Je-li produkt v nádobě pro aplikaci ponorem viditelně znečištěn, obsah zlikvidovat a naplnit novým prostředkem Auxilium Barrier. Před dalším dojením struky důkladně podle řádného postupu očistit. Na osušení používat jednoduchou papírovou utěrku na jedno použití. Určeno pouze pro vnější dezinfekci struků po dojení. Při mrazu nebo velké zimě pustit zvířata ven, až když jim struky kompletně oschly. Znečištěné struky omýt vodou z vodovodu a osušit papírovou utěrkou na jedno použití. Zlatá barva smíchaného produktu časem vybledne. Při vyšších teplotách dochází k vyblednutí rychleji; to však neovlivňuje účinnost produktu.
Způsob skladováníSkladovat při pokojové teplotě. Chránit před horkem a slunečním zářením. Nevystavovat mrazu. Mráz však neomezuje účinnost tohoto produktu, pokud budou zmrzlé obsahy rozmrazeny a řádně protřepány předtím, než budou smíchány komponenta 1 (base) a komponenta 2 (aktivátor). Obsah/nádobu zlikvidovat podle lokálních/národních předpis pro likvidaci odpad.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03