logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

LACT-8TM

[ Zpět ]

NázevLACT-8TM
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska62/2016
Držitel rozhodnutíEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England, Tekro, spol. s r.o., Višňová 2/484, 140 00 Praha 4, Česká republika,
VýrobceEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England,
Složeníúčinná látka: kyselina mléčná 0,32 % w/w,
Popis přípravkuviskózní kapalina jasně růžové barvy, sladké vůně; hodnota pH: 3, relativní hustota: 1,030 při 20°C,
Balení 
UžitíLACT-8TM je snadno použitelný bariérový přípravek pro ošetření struků namáčením, zanechává výrazný světle růžový film. LACT-8TM obsahuje jedinečně vylepšenou kyselinu mléčnou a vysoký obsah glycerolu a alantoinu. LACT-8TM je baktericidní, účinný proti širokému spektru mikroorganismů přítomných v mléku (EN 1656). LACT-8TM se používá neředěný. Vytváří velmi odolný a pružný film pro lepší ochranu struků.
Způsob použitíNamáčení struků: Přiloženou aplikační nádobku naplňte přípravkem LACT-8TM zhruba do dvou třetin. Přípravek aplikujte neředěný. Ponořte postupně všechny struky každé dojnice ihned po dojení a ujistěte se, že přípravek pokrývá celý povrch struku. Aplikační nádobku doplňujte čerstvým přípravkem dle potřeby. Po ukončení dojení nádobku vyprázdněte a umyjte. Před dalším dojením se ujistěte, že pokožka struků je čistá a byly odstraněny i veškeré zbytky přípravku.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníMalé objemy (do 5 litrů) nespotřebovaného přípravku je možné spláchnout s vodou do kanalizace. Větší objemy přípravku musí být likvidovány smluvní firmou oprávněnou k likvidaci odpadu. Prázdné obaly lze likvidovat (recyklovat) jako běžný odpad.
Způsob skladováníSkladovat při mírné teplotě v suché, temné, dobře větrané místnosti. Skladovat v originálních obalech. Chraňte před mrazem. V případě zamrznutí přípravku, musí být obsah rozmražen a před použitím důkladně promíchán. Uchovávejte odděleně od krmiva pro zvířata.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03