logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

LACT-8TM

[ Zpět ]

NázevLACT-8TM
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska62/2016
Držitel rozhodnutíEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England, Tekro, spol. s r.o., Višňová 2/484, 140 00 Praha 4, Česká republika,
VýrobceEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England,
Složeníúčinná látka: kyselina mléčná 0,32 % w/w,
Popis přípravkuviskózní kapalina jasně růžové barvy, sladké vůně; hodnota pH: 3, relativní hustota: 1,030 při 20°C,
Balení 
UžitíLACT-8TM je snadno použitelný bariérový přípravek pro ošetření struků namáčením, zanechává výrazný světle růžový film. LACT-8TM obsahuje jedinečně vylepšenou kyselinu mléčnou a vysoký obsah glycerolu a alantoinu. LACT-8TM je baktericidní, účinný proti širokému spektru mikroorganismů přítomných v mléku (EN 1656). LACT-8TM se používá neředěný. Vytváří velmi odolný a pružný film pro lepší ochranu struků.
Způsob použitíNamáčení struků: Přiloženou aplikační nádobku naplňte přípravkem LACT-8TM zhruba do dvou třetin. Přípravek aplikujte neředěný. Ponořte postupně všechny struky každé dojnice ihned po dojení a ujistěte se, že přípravek pokrývá celý povrch struku. Aplikační nádobku doplňujte čerstvým přípravkem dle potřeby. Po ukončení dojení nádobku vyprázdněte a umyjte. Před dalším dojením se ujistěte, že pokožka struků je čistá a byly odstraněny i veškeré zbytky přípravku.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníMalé objemy (do 5 litrů) nespotřebovaného přípravku je možné spláchnout s vodou do kanalizace. Větší objemy přípravku musí být likvidovány smluvní firmou oprávněnou k likvidaci odpadu. Prázdné obaly lze likvidovat (recyklovat) jako běžný odpad.
Způsob skladováníSkladovat při mírné teplotě v suché, temné, dobře větrané místnosti. Skladovat v originálních obalech. Chraňte před mrazem. V případě zamrznutí přípravku, musí být obsah rozmražen a před použitím důkladně promíchán. Uchovávejte odděleně od krmiva pro zvířata.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03