logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BIORESOL

[ Zpět ]

NázevBIORESOL
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska9/2017
Držitel rozhodnutíBLEU LINE S.r.l. Via Virgilio, 28 - Z.I. Villanova - 47122 Forl? (FC) – Itálie
VýrobceFERBI S.r.l. – viale 1°Maggio C.da Ripoli – 64023 Mosciano S.Angelo (TE), Itálie, SELECTA S.r.l. Via Tacito, 9 - 20094 Corsico (MI), Itálie,
Složení100 g přípravku obsahuje Permethrin (95%) (cis/trans= 25/75) 6,5 g (70,9 g/l), Piperonyl butoxid (80%) 6,5 g (70,9 g/l), Ko-formulanty do 100 g
Popis přípravkujantarová tekutina charakteristického zápachu
Balení10 L
UžitíTekutý insekticidní emulgovatelný koncentrát, určený k naředění vodou a k aplikaci postřikem proti škodlivým druhům létajícího hmyzu jako jsou komáři, mouchy, vosy, zavíječi, muchničky apod. a lezoucího škodlivého hmyzu jako jsou švábi a rusi, mravenci, rybenky, brouci, blechy apod., ve vnitřních prostorách budov všech typů. Přípravek BIORESOL je emulgovatelným insekticidním koncentrátem, obsahujícím syntetický pyretroid permethrin. Jeho účinnost je synergizována piperonil butoxidem. Obě látky zajišťují rychlou a dlouhodobou účinnost přípravku, ve vhodných podmínkách až 40 dní. Přípravek účinkuje na hmyz kontaktně.
Způsob použitíPřípravek BIORESOL nařeďte na 1-2% pracovní směs (tj. 100 - 200 ml přípravku do 10 litrů vody) a aplikujte obvyklým ručním nebo motorovým tlakovým postřikovačem v množství 1 litr směsi na 10 – 15 m2 ošetřené plochy. Proti rusům a švábům použijte 3% pracovní směs v množství 1 litr na 10 m2 ošetřené plochy.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníChraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat. Při nakládání s přípravkem a při jeho aplikaci zabraňte kontaminaci potravin, nápojů a krmiv a jejich obalů. Nepoužívejte v koncentrovaném stavu. Používejte podle návodu k použití a v doporučeném dávkování. Zabraňte kontaminaci kůže. Zabraňte kontaminaci očí a při aplikaci nevdechujte aerosol přípravku. Vstup do ošetřených prostorů, zejména obytných místností a pracovních prostorů, je povolen až po zaschnutí ošetřených povrchů a důkladném odvětrání. Po skončení práce s přípravkem a při kontaminaci kůže se dobře umyjte vodou a mýdlem. Nepoužívejte ve volné přírodě. Neaplikujte na lidi a na domácí zvířata. Nepoužívejte za přítomnosti zvířat. Nepoužívejte k ochraně rostlin. Neaplikujte na rostliny určené ke konzumaci lidí nebo domácích zvířat.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených uzavřených obalech, v suchém, čistém, dobře větratelném a uzavřeném skladu, při teplotě vyšší než + 5°C, odděleně od potravin, léků, krmiv, dezinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Přípravkem kontaminované obaly a zbytky přípravku skladujte a likvidujte jako nebezpečný odpad.
Doba použitelnostiSpotřebujte do 2 roků od data výroby uvedeném na obalu

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03