logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Interbiosilikat

[ Zpět ]

NázevInterbiosilikat
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska21/2017
Držitel rozhodnutíClaus Huth Praha, s.r.o, Za poříčskou branou 4, 186 00 Praha 8
VýrobceInterhygiene GmbH, Neufelder Str. 30, D-10094 Cuxhaven, Německo
Složení1000mg/g diatomitu (křemelina), CAS 61790-53-2;
Popis přípravkubílý prášek bez zápachu, složený ze 100% rozsivkové zeminy, která je přírodně minerální;
Balení1 litr dóza/ 200 gr práškového přípravku
UžitíInterbiosilikat je vyroben z mikro schránek odumřelých rozsivek. Krystalická struktura křemičitanu ničí voskovou vrstvu škůdce tak, aby vyschli a odumřeli po několika hodinách, maximálně do dvou dnů. Interbiosilikát je účinný proti roztočům (zejm. červenému roztoči), blechám, klíšťatům, čmelíkům, stínkám a rybenkám, skladištním broukům, atd. Interbiosilikat je vhodný pro povrchy u drůbeže, holubů, králíků, v ovčích a kozích stájích. Je vhodný i pro psy a kočky a pro potírání škůdců v obývacích prostorech např. kuchyně a sklepy.
Způsob použitíObecně se Interbiosilikat aplikuje ve formě prášku. Aby se zabránilo tvorbě prachu při použití přípravku a ke zlepšení přilnavosti, zejm. na svislých plochách, může být produkt také použit jako 15% roztok se studenou vodou. Zředěný roztok nanášejte vhodným postřikovačem nebo zalévejte z konve a nechte zaschnout. Prášek aplikujte sypátkem, nebo vhodnou prachovkou. Použijte 30 až 50 mg na m2. 1 balení (200g) přípravku pokryjte plochu cca 10m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek je určen pouze pro profesionální účely
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03