logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Imidasect

[ Zpět ]

NázevImidasect
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska37/2017
Držitel rozhodnutíSHARDA Europe b.v.b.a., Jozef Mertensstraat 142, 1702 Dilbeek, Belgium
VýrobceSHARDA Europe b.v.b.a., Jozef Mertensstraat 142, 1702 Dilbeek, Belgium
SloženíImidacloprid 21,5 g/kg (2,15%); CAS 138261-41-3, ES 428-040-8;
Popis přípravkuhnědý gel;
Balení35 g;
Užitíinsekticidní nástraha ve formě gelu k přímému použití proti rusu domácímu (Blattella Germanica), švábu obecnému (Blatta orientalis), švábu hnědopásému (Supella longipalpa) a švábu americkému (Periplaneta americana) a jejich nymfám. Účinná látka imidacloprid narušuje přenos nervových impulsů, což je pro zasažený hmyz smrtelné. Rusi a švábi jsou lákáni potravními atraktanty obsaženými v gelu. Gel působí požerově i kontaktně na dospělce i nymfy. K uhynutí dochází během 10 dní. Hynou i rusi a švábi požírající v úkrytech trus jedinců, kteří mimo úkryt gel pozřeli. Gel aplikovaný za normálních podmínek zůstává pro šváby a rusy atraktivní a účinný po dobu 2 měsíců.
Způsob použitípřed aplikací přípravku Imidasect odstraňte pokud možno všechny přirozené zdroje potravy rusů a švábů z ošetřovaného prostoru, včetně odpadků. Přípravek aplikujte na všechna místa, kde je teplota nižší než 50 °C, kde se rusi a švábi ukrývají a vyhledávají potravu a vodu, tj. do rohů místností, do prasklin, dutin a škvír, rozvodů klimatizace, pod lišty podlahy, pod přístroje, pod rozvody vody apod. Při kontrolách gel podle potřeby doplňujte. Gel může být do prostředí aplikován bez nutnosti přerušovat jakékoliv činnosti a aktivity. Imidasect může být používán uvnitř budov všech typů, v bytech, restauracích, kuchyních veřejného stravování, potravinářských výrobnách a provozovnách, hotelech, školách, zdravotnických zařízeních, v dopravních prostředcích, skladech, v průmyslových objektech apod. Neaplikujte nástrahu na místa často uklízená, kde může být zničena nebo odstraněna. Neaplikujte nástrahu na místa omývaná vodou, která může nástrahu poničit. Neaplikujte nástrahu na plochy ošetřené postřikem insekticidů. Aplikovanou nástrahu nepostřikujte insekticidními přípravky. Nástraha může způsobit odbarvení textilu. Aplikační dávka je pro rusa domácího a švába hnědopásého 1 kapka o hmotnosti 0,1g /m2 pří mírnějším zamoření, a 2 kapky o hmotnosti 0,1g/m2 při silnějším zamoření. Aplikační dávka pro švába obecného a švába amerického je 2 kapky o hmotnosti 0,1g/m2 při mírnějším zamoření a 3 kapky o hmotnosti 0,1g/m2 při silném zamoření
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníChraňte potraviny, kuchyňské potřeby a příbory před kontaminací během použití. Neaplikujte gel na místa přístupná dětem a domácím zvířatům. Uniklý přípravek zachyťte pomocí savého materiálu a zlikvidujte jako nebezpečný odpad. Toxický pro ryby. Zabraňte kontaminaci vodních nádrží, vodních toků, nebo kanalizace přípravkem nebo jeho obaly. Skladujte v originálních obalech v suchých, chladných, uzamčených skladech, mimo dosah dětí a domácích zvířat, odděleně od potravin, nápojů, krmiv, léků a chemických látek.
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v originálních obalech v suchých, chladných, uzamčených skladech, mimo dosah dětí a domácích zvířat, odděleně od potravin, nápojů, krmiv, léků a chemických látek. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu a teplotám vyšším než 40 °C.
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03