logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ALPHI

[ Zpět ]

NázevALPHI
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska33/2017
Držitel rozhodnutíBELGAGRI SA, Rue des Tuiliers 1, B4480 ENGIS – Belgie ,
VýrobceBELGAGRI SA, Rue des Tuiliers 1, B4480 ENGIS – Belgie ,
Složení10% Azamethiphos (CAS 35575-96-3, EC 252-626-0),
Popis přípravkubílý pudr, charakteristického zápachu, hodnota pH : 6,91,
Balení 
UžitíInsekticid pro profesionální užití proti mouchám jako například mouchy domácí (musca domestica a fania cannicularis) aplikací na zdi a stropy chlévů, stájí, vepřínů, drůbežáren a jiných příbytků hospodářského zvířectva.
Způsob použitíAplikujte bodově na povrchy, kde se shromažďují mouchy nátěr: smíchejte 500g produktu s 500 ml vlažné vody, dobře promíchejte, dokud se nevytvoří dostatečně kapalná pasta, kterou lze aplikovat štětcem, toto množství by mělo být užito na místa, která pokrývají přibližně 5-10m2 celkové plochy. (kde je k dispozici nedostatečná plocha nebo tam, kde by bylo nepřijatelné mírné odbarvení, aplikujte nátěr na kusy lepenky nebo tenkého dřeva a zavěste je na strop). postřik: smíchejte 125 g produktu s 5 litry vlažné vody, poté aplikujte zředěný produkt postřikem na 100 m2 povrchu.
Bezpečnost práce 
UpozorněníNekontaminujte potraviny, jídelní nádobí nebo plochy, které přicházejí do styku s potravinami. Nepřibližujte se k ošetřeným povrchům, dokud neuschnou. Neaplikujte přímo na skot a drůbež. Před aplikací sesbírejte vejce a odstraňte krmivo, exponovanou vodu a mléko. Během ošetřování zamezte přístupu osob a zvířat. Chraňte stroje a kontejnery na mléko před kontaminací, před aplikací zakryjte všechny nádrže na vodu.
Způsob skladováníSkladujte na bezpečném místě. Ponechejte pouze v originálním obalu. Obal udržujte pevně uzavřený. Tento materiál a jeho obal musí být zlikvidovány bezpečným způsobem.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03