logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Bromadiolone Granule Bait

[ Zpět ]

NázevBromadiolone Granule Bait
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska25/2017
Držitel rozhodnutíBábolna Kornyezetbiológiai Kozpont Kft,Szállás u.6., Budapest 1107, Hungary;
Výrobcevýrobce účinné látky: Dr Tezza srl, Via Tre Ponti, S. Maria di Zevio, 37050, Italy;
Složeníbromadiolon 0,005%; CAS 28772–56–7; ES 249–205–9;
Popis přípravkuderatizační nástraha v podobě světle červených granulí
Balení 
Užitírodenticid určený k profesionálnímu i neprofesionálnímu použití k hubení potkanů (Rattus norvegicus) a myší (Mus musculus) uvnitř i vně budov za účelem ochrany veřejného zdraví, uskladněných produktů a materiálů
Způsob použitíPřípravek je povoleno používat ve vnitřních prostorách i kolem budov. Přípravek je určený k hubení myší a potkanů. Návnada se umísťuje do deratizačních staniček chráněných proti neodborné manipulaci nebo do krytých nástražných stanovišť. Dávkování - potkan: do každé deratizační staničky umístěte 200-250 g nástrahy a umístěte staničky 7- 10 m od sebe, po celé ploše, kde se hlodavci vyskytují a pohybují. Dávkování - myš domácí: Do každé deratizační staničky umístěte 50-100 g nástrahy na každých 5m2 po celé ploše, kde se hlodavci vyskytují a pohybují. Návnady musí být zajištěny uvnitř deratizačních staniček nebo na krytých nástražných stanovištích, aby došlo k minimalizaci rizika spotřeby a otravy u necílových organismů. Tam, kde to bude možné, zajistěte návnady tak, aby nemohly být odtaženy mimo místo aplikace. Těla uhynulých hlodavců, zbytky nepoužitých návnad nebo jakékoliv časti návnad, jež najdete mimo nástražná stanoviště, je nutno sbírat v průběhu všech zásahových operací za účelem minimalizace rizika konzumace a otravy u domácích a jiných zvířat, jež nejsou cílovými organismy.
Bezpečnost práce 
Upozornění7. Přípravek Bromadiolone Granule Bait je doporučován jako prostředek k použití pro hubení hlodavců uvnitř a okolo budov, dále však také ve volném prostoru k hubení hrabošů a myši polní. Použití přípravku v okolí budov a ve volném prostoru je však podle našeho názoru problematické. Při používání tohoto přípravku jsou značně ohroženy všechny necílové druhy obratlovců, zejména savců. Ty hynou jak po přímém pozření nástrahy, tak jsou sekundárně otráveny pozřením uhynulých nebo hynoucích hlodavců, což je dáno sice vysokou, avšak pomalou účinností a značnou perzistencí antikoagulantů druhé generace v tělech živých i mrtvých organismů. Nevhodně prováděná ohnisková aplikace umožňuje hrabošům přijímat větší množství nástrahy a nahromadit v sobě větší množství účinné látky.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03