logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

JADE CLUSTER GRAIN

[ Zpět ]

NázevJADE CLUSTER GRAIN
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska28/2017
Držitel rozhodnutí: Lodi S.A.S, parc d`Activities des Quatre Routes, F-35390, Grand Fougeray, FRANCE;
VýrobcePelgar International Ltd.,Unit 13, Newman Lane Industrial Estate, Alton. Hants. GU34 2 QR,UK;
Složeníbromadiolon 0,005%; CAS 28772–56–7; ES 249–205–9;
Popis přípravkuderatizační nástraha v podobě zelených bloků zrní
Balení 
Užitírodenticid určený k profesionálnímu i neprofesionálnímu použití k hubení potkanů (Rattus norvegicus), krys (Rattus rattus) a myší (Mus musculus) uvnitř i vně budov za účelem ochrany veřejného zdraví, uskladněných produktů a materiálů.
Způsob použitíPřípravek je povoleno používat ve vnitřních prostorách, kolem budov, na skládkách odpadu a v otevřených prostorách. Přípravek je určený k hubení myší, krys a potkanů. Návnada se umísťuje do deratizačních staniček chráněných proti neodborné manipulaci nebo do krytých nástražných stanovišť. Dávkování – potkan a krysa: do každé deratizační staničky umístěte 60-100g nástrahy a při nízkém zamoření umístěte staničky 10 m od sebe, při silném zamoření 5 m od sebe, po celé ploše, kde se hlodavci vyskytují a pohybují. Dávkování - myš domácí: do každé deratizační staničky umístěte 20-30g nástrahy a při nízkém zamoření umístěte staničky 10 m od sebe, při silném zamoření 5 m od sebe, po celé ploše, kde se hlodavci vyskytují a pohybují. Návnady musí být zajištěny uvnitř deratizačních staniček nebo na krytých nástražných stanovištích, aby došlo k minimalizaci rizika spotřeby a otravy u necílových organismů.Tam, kde to bude možné, zajistěte návnady tak, aby nemohly být odtaženy mimo místo aplikace. Těla uhynulých hlodavců, zbytky nepoužitých návnad nebo jakékoliv časti návnad, jež najdete mimo nástražná stanoviště, je nutno sbírat v průběhu všech zásahových operací za účelem minimalizace rizika konzumace a otravy u domácích a jiných zvířat, jež nejsou cílovými organismy.
Bezpečnost práce 
Upozornění7. Přípravek JADE CLUSTER GRAIN je doporučován jako prostředek k použití pro hubení hlodavců uvnitř a okolo budov, dále však také ve volném prostoru k hubení hrabošů a myši polní. Použití přípravku v okolí budov a ve volném prostoru je však podle našeho názoru problematické. Při používání tohoto přípravku jsou značně ohroženy všechny necílové druhy obratlovců, zejména savců. Ty hynou jak po přímém pozření nástrahy, tak jsou sekundárně otráveny pozřením uhynulých nebo hynoucích hlodavců, což je dáno sice vysokou, avšak pomalou účinností a značnou perzistencí antikoagulantů druhé generace v tělech živých i mrtvých organismů. Nevhodně prováděná ohnisková aplikace umožňuje hrabošům přijímat větší množství nástrahy a nahromadit v sobě větší množství účinné látky
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03