logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

K-Othrine WG 250

[ Zpět ]

NázevK-Othrine WG 250
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska52/2017
Držitel rozhodnutíBayer AB, Arne Jacobsens Allé 13, Köpenhamn S, 2300 Denmark;
VýrobceBayer AG, Alfred-Nobel-Str. 50, 40789, Monheim am Rhein , Germany;
Složenídeltamethrin (CAS 52918-63-5; EC 258-256-6), 25,0%;
Popis přípravkubéžové granule ve vodě rozpustné, slabě charakteristického zápachu, pH 1% roztoku je 3,5;
Balení 
Užitíinsekticidní postřik určený pro profesionální uživatele do interiéru k likvidaci lezoucího i létajícího hmyzu;
Způsob použitípřípravek je určen k likvidaci létajícího hmyzu – mouchy domácí a lezoucího hmyzu včetně švábů, rusů, štěnic, a to v domácnostech, komerčních a průmyslových objektech, včetně rodinných domů, bytových domů, restaurací, nemocnic, potravinářských závodů a skladů. Granule opatrně nasypte do nádrže postřikovače. Postřikovač naplňte vodou na příslušnou hladinu a promíchejte. Postřikovou suspenzi neskladujte. V případě dlouhotrvajícího výskytu je dávkování následující: před použitím se 5g přípravku rozředí v 5 l vody na ošetření plochy 100m2. V případě lokálního výskytu k ochraně proti lezoucímu hmyzu se ředí 2,5g přípravku s 5 l vody na ošetření plochy 100m2. V případě ochrany proti mouchám v místech jejich odpočinku se užívá následující dávkování: 5g přípravku se rozředí v 5 l vody na ošetření plochy 100m2. V případě ochrany proti štěnicím se užívá následující dávkování: 10 g přípravku rozředit v 5 l vody na ošetření plochy 100m2.K dosažení vyhubení štěnic je nutné opakované ošetření. Doba reziduálního účinku nanesené vrstvy bude činit až 4 týdny v závislosti na čistotě a povaze povrchu, na který je přípravek aplikován. Opakování ošetření lze provádět dle potřeby, maximálně 11 aplikací za rok.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozorněnípři ochraně proti hmyzu v budovách ošetřete přechody mezi stěnami a podlahami, koberce, spáry a štěrbiny, kde by se hmyz mohl ukrývat. Při ošetření koberců nebo předložek je nutné nanášet rozptylem. Po zaschnutí postřiku se doporučuje místnosti vyvětrat. Přípravek nestříkejte přímo na jiné osoby, zvířata ani ložní prádlo. Před aplikací zakryjte všechny akvária a nádoby s rybkami. Přípravek by měl být aplikován tak, aby s ním nepřišly do styku děti, domácí zvířata, potraviny ani krmiva. Neaplikujte přímo na povrchy, kde jsou uchovávány, připravovány nebo konzumovány potraviny nebo krmivo. Před ošetřením odstraňte potraviny. Před ošetřením zakryjte zásobní nádrže na vodu, povrchy pro přípravu jídla, zařízení pro přípravu jídel a jídelní příbory nepropustnými plastovými fóliemi. Po ošetření odstraňte plastové fólie a povrch vyčistěte.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03