logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FENOX

[ Zpět ]

NázevFENOX
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska89/2017
Držitel rozhodnutíLODI SAS Parc d’Activités des Quatre Routes, 35 390 Grand Fougeray, France
VýrobceLODI SAS Parc d’Activités des Quatre Routes, 35 390 Grand Fougeray, France
Složeníúčinná látka – Etofenprox, CAS 80844-07-1, EU 407-980-2, chemicky 2-(4-ethoxyphenyl)-2-methylpropyl 3-phenoxybenzyl ether,
Popis přípravkuprůhledná kapalina se slabým zápachem, vodný roztok (1%) má pH 6,40 při teplotě 19,9°C
BaleníKrabička z polystyrenu, která obsahuje 12 x 5 ml sáčků rozpustných ve vodě (PVAL)
UžitíPřípravek se doporučuje proti lezoucímu hmyzu včetně švábů (Blattella germanica, Blatta orientalis) – dospělci a nymfy a dále proti komárům (Aedes spp., Culex spp., Anopheles spp.) - dospělci. Na základě nedostatečně prokázané účinnosti požadované podle TNsG pro typy PT18/19 se přípravek nedoporučuje proti následujícím cílovým organizmům: mravenec černý (Lasius niger), blecha kočičí (Ctenocephalides felis), rozoči (Dermatophago?des pteronyssinus), zákožky (Sarcoptes scabei), moucha domácí (Musca domestica) a bodalka stájová (Stomoxys calcitrans), čmelík kuří (Dermanyssus gallinae), potemník stájový (Alphitobius diaperinus), pakomár (Culico?des imicola) a štěnice (Cimex lectularius) ; V SPC - lezoucí hmyz včetně švábů (např. Rus domácí, Šváb obecný), dospělců a nymf. Aplikace výrobku se provádí v maximálním množství 0,5 ml / m2 (ekvivalent k 0,15 g a.s./m?). Výrobek je používán zředěný ve vodě v poměru 0,5 ml výrobku zředěného v 50 ml vody na 1m? plochy. Reziduální aktivita : 12 týdnů při aplikaci proti švábům (Pouze pro švába obecného). Maximálně 2 použití ročně.
Způsob použitípostřik - biocidní přípravek se ředí vodou (50 mL produktu v 5 L vody) a doporučená maximální dávka je použití 50 mL přípravku/100 m? (tj. 0,15 g a.s./m?). Fogging 200 mL / 1000 m?. Ředění : 25 %.
Bezpečnost práceVýrobek by neměl být aplikován v zoně dosažitelné pro domácí mazlíčky. Před ošeteřním zvířata evakuujte! Odstraňte před ošetřením všechno jídlo, krmivo a nápoje. Nepoužívejte na površích a plochách, které jsou často v kontaktu s jídlem, krmivem, nápoji a zvířaty. Chcete-li se vyhnout kontaminaci během nedaleké aplikace, zakryjte všechny povrchy a plochy, které jsou často v kontaktu s jídlem, krmivem, nápoji a zvířaty
UpozorněníPřed použitím si vždy přečtěte štítek a nebo příbalový leták a řiďte se všemi uvedenými pokyny. Respektujte doporučená dávkování. Před ošetřením omyjte plochy a vyhněte se tak potenciální nesnášenlivosti mezi výrobky (detergenty, dezinfekce, insekticidy). Pokud je ošetření neefektivní, informujte držitele oprávnění. Nečistěte ošetřenou plochu, dokud není ošetření hotovo (až do 12 týdnů). Výrobek musí být aplikován pouze na omezených plochách na površích, které nejsou pravidelně čištěny, například prostory za nebo pod ledničkou, pod kuchyňským dřezem, pod troubou a nebo ohřívačem vody, ve všech prasklinách a škvírách, které mohou být útočištěm pro šváby a rusy. Výrobek by neměl být aplikován v zóně dosažitelné pro děti. Výrobek by neměl být aplikován v zóně dosažitelné pro domácí mazlíčky. Před ošetřením zvířata evakuujte. Odstraňte před ošetřením všechno jídlo, krmivo a nápoje. Nepoužívejte na površích a plochách, které jsou často v kontaktu s jídlem, krmivem, nápoji a zvířaty. Chcete-li se vyhnout kontaminaci během nedaleké aplikace, zakryjte všechny povrchy a plochy, které jsou často v kontaktu s jídlem, krmivem, nápoji a zvířaty. Nevypouštějte nespotřebovaný výrobek do zdrojů tekoucí vody, do potrubních systémů (dřez, záchody,...) nebo do odpadu. Zlikvidujte nespotřebovaný výrobek, jeho obaly a další odpad v souladu s místními předpisy. Obaly nesmí být znovu používány nebo recyklovány. Likvidace těchto obalů v přírodním prostředí bude zakázána.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti3 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03