logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DIGRAIN

[ Zpět ]

NázevDIGRAIN
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska99/2017
Držitel rozhodnutíLODI S.A.S., Parc d´Activites des Quatre Routes, Grand Fourgeray, 35390, Francie,
VýrobceLODI S.A.S., Parc d´Activites des Quatre Routes, Grand Fourgeray, 35390, Francie,
Složeníúčinná látka – 0,198%, Etofenprox (CAS 80844-07-1, EC 407-980-2), 3-phenoxybenzyl-2-(4-ethoxyphenyl)-2-methylpropylether
Popis přípravkuNástraha k přímému použití, gel. Obal, který je v kontaktu s výrobkem, je vyroben z plastu, který je odolný proti rozpouštědlům (polyethylenu) a je ve formě injekčního aplikátoru, který má obsahovat 30 g výrobku. Konec aplikátoru je opatřen víčkem, které slouží pro dlouhodobé skladování. Adaptérová tryska přijde na místo víčka před použitím produktu, aby bylo možné přesné a cílené použití přípravku.
Balení 
UžitíInsekticidní přípravek obsahující účinnou látku etofenprox pro použití ve vnitřních prostorách neprofesionálními uživateli pro regulaci populace švábů. Cílové organismy včetně vývojových stádií Rus domácí (Blattella germanica) - dospělci a larvy, Šváb obecný (Blatta orientalis) - dospělci a
Způsob použitíPovrchový postřik. Přípravek je dodáván ve formě k přímému použití. Dávkování: 77 ml/m? (ekvivalentní množství 0,15 g/m?). Maximálně 2 aplikace za rok. Reziduální účinek: až do 8 týdnů. Dodržujete doporučené dávkování přípravku. Aplikujte maximálně 20 stisků spreje podél pásma o rozměrech 1 m x 20 cm. K zamezení interakce s jinými přípravky (detergenty, dezinfekce, insekticidy...) povrch před aplikací omyjte vodou. Je-li ošetření neúčinné, informujte držitele povolení. Nečistěte ošetřenou plochu, dokud není ošetření dokončeno (až do 8 týdnů).
Bezpečnost práce 
UpozorněníPřípravek se musí aplikovat pouze na místech, která nejsou pravidelně čištěna, například prostory za lednicemi nebo pod troubou. Přípravek se nesmí používat v místech, která jsou dostupná dětem. Přípravek se nesmí používat v místech, která jsou dostupná domácím zvířatům. Neaplikujte přímo na osoby, zvířata nebo lůžkoviny. Před ošetřením vystěhujte domácí zvířata z místnosti. Před ošetřením odstraňte veškeré potraviny, krmivo a nápoje. Neaplikujte na povrchy, které mohou přijít do styku s potravinami, krmivem, nápoji a zvířaty. K zamezení nepřímé kontaminace přípravkem, překryjte všechny povrchy, které by mohly přijít do styku s potravinami, krmivem, nápoji a zvířaty. Pouze pro použití v interiérech. Zabraňte uvolnění biocidního přípravku a použitých obalů do životního prostředí. Uschovávejte v původní nádobě. Uschovejte na chladném vzdušném místě. Neuschovávejte na přímém slunečním světle. Chraňte před mrazem. Uschovávejte na bezpečném místě. Uschovávejte mimo dosah dětí.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03