logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ORTHOSEPT P

[ Zpět ]

NázevORTHOSEPT P
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska171-98/C
Držitel rozhodnutíRolega, Česká republika
VýrobceRolega, Česká republika
SloženíDodecyldimethyl ammonium chlorid, bis (3-aminopropyl)dodecylamin, hydroxid draselný, pěnotvorné přísady, emulgátory.
Popis přípravkuČirá, bezbarvá kapalina .
Balení1, 5, 10, 15, 25, a 50 l.
UžitíPěnivý dezinfekční prostředek s čistícím účinkem pro potravinářské a zemědělské provozy. Vykazuje dezinfekční účinnost proti bakteriím, plísním, mykobakteriím, sporám a virům. Je biodegradabilní a nemá korozivní účinky na kovy, nerez, plasty, pryže a sklo.
Způsob použitíMechanicky očištěné povrchy a předměty se ošetří postřikem nebo ponořením. Doporučuje se použít vodný roztok o koncentraci 0,5 - 1,0 % proti bakteriím, plísním, mykobakteriím, sporám a virům, v prostředí málo znečistěném organickými látkami, po dobu 15 - 30 minut. V prostředí silně znečistěném organickými látkami se doporučuje koncentrace 2,0 - 6,0 % při teplotě 45 °C a expozici 30 minut nebo do zaschnutí. Po provedené dezinfekci se předměty a plochy musí dokonale opláchnout pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPřípravek je žiravina. Páry jsou hořlavé. Při práci s koncentrovanými roztoky je použití ochranných prostředků nezbytné.
Způsob skladováníPři teplotě 0 až 30°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03