logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

POLYPLUS

[ Zpět ]

NázevPOLYPLUS
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska170-98/C
Držitel rozhodnutíRolega, Česká republika.
VýrobceRolega, Česká republika.
SloženíDodecyldimethylbenzyl ammoniu chlorid, glutaraldehyd 14,0 %, emulgátory.
Popis přípravkuČirá, bezbarvá kapalina .
Balení1, 5, 10, 15, 25, a 50 l.
UžitíKoncentrovaný dezinfekční prostředek s čistícím účinkem pro potravinářské a zemědělské provozy. Vykazuje dezinfekční účinnost proti bakteriím, plísním, sporám a virům.
Způsob použitíMechanicky očištěné povrchy a předměty se ošetří postřikem nebo ponořením. Doporučuje se použit vodný roztok o koncentraci 0,5 - 2,0 % proti bakteriím, plísním, sporám a virům, v prostředí málo znečistěném organickými látkami, po dobu 30 - 60 minut. V prostředí silně znečistěném organickými látkami se doporučuje koncentrace 4,0 - 10,0 % při expozici 30 minut až 2 hodiny. Po provedené dezinfekci se předměty a plochy přicházející do kontaktu s potravinami musí dokonale opláchnout pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 0 až 30°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03