logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

PROFOAM

[ Zpět ]

NázevPROFOAM
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska95/2006
Držitel rozhodnutíJohnsonDiversey Česká republika s.r.o., K Hájům 1233/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky, Česká republika
VýrobceDiversey Lever, Maďarsko.
SloženíHydroxid draselný 1-<5 %, metakřemičitan Na/K 5-<15 %, neionické tenzidy <1 %, chlornan sodný 1-<5 %, fosfáty 4 %, tenzidy, polyakryláty 2 %.
Popis přípravkuŽlutozelená kapalina.
Balení24 kg, 240 kg, 1100 kg. Kanystr, sud, kontejner.
UžitíProfoam je alkalický čistící prostředek s obsahem dezinfekční složky na bázi aktivního chlóru, určený pro pěnové čištění v potravinářském průmyslu.
Způsob použitíČištění pěnou – Profoam se používá v koncentraci 5 – 10 % pomocí napěňovacího zařízení. Ve výjimečných případech může být koncentrace zvýšena.Profoam se nanáší ve formě stabilní pěny při aplikačních teplotách do 60°C na čištěné povrchy, ponechá se 10 –15 minut působit a po opadnutí pěny se ihned důkladně opláchne vodou tak, aby rozpuštěné nečistoty již nezasychaly. Profoam je vhodný pro aplikaci zařízením Scan Foam i zařízeními na principu tlakové nádoby ( Divojet ). Čištění vysokým tlakem – Profoam se aplikuje ve formě 0,2 – 1,0 % roztoku při teplotě do 70°C pomocí tlakových přístrojů. Po provedené sanitaci je třeba čištěné povrchy dobře opláchnout čistou vodou. Je vhodné propláchnout rovněž tlakový přístroj.V uvedeném koncentračním rozmezí nemusí být zejména na silněji znečištěných površích zaručen spolehlivý dezinfekční účinek. Používá–li se Profoam k dezinfekci, je třeba jeho koncentraci zvýšit na úroveň odpovídající pěnové aplikaci. Čištění ponořením v lázni – silně znečištěné předměty, např. krájecí desky, pečící plechy a jiné lze důkladně vyčistit ponořením do cca 5 % roztoku Profoam při teplotě 50 – 60 °C na dobu alespoň 60 minut. Po vyčištění se důkladně opláchnou čistou vodou. Optimální použití a dávkování stanoví na místě odborný poradce Diversey Lever.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat v původních obalech odděleně od silných kyselin při teplotách nad –10°C.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03