logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SAN ALCALIN

[ Zpět ]

NázevSAN ALCALIN
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska20/2010
Držitel rozhodnutíBouMatic Gascoigne Melotte 31 Rue Jules Mélotte B-4350 Remicourt BELGIUM · Obor poskytující informace
VýrobceBouMatic Gascoigne Melotte 31 Rue Jules Mélotte B-4350 Remicourt BELGIUM · Obor poskytující informace
SloženíHydroxid sodný, chlornan sodný.
Popis přípravkuKapalina.
Balení24 kg, 70 kg, 140 kg, 240 kg.
UžitíAlkalický, tekutý čistící přípravek s dezinfekčním účinkem pro dojící zařízení. Přípravek má baktericidní, fungicidní, virucidní a odmašťovací účinnost.
Způsob použitíPřípravek se používá denně k dezinfekci a mytí mlékovodného potrubí a chladících tanků po ranním dojení, pravidelně se střídá s kyselým přípravkem SAN ACIDE, který se používá po večerním dojení. Po vypuštění mléka z potrubního systému se zařízení důkladně propláchne studenou nebo vlažnou pitnou vodou. Poté se v systému nechá cirkulovat SAN ALCALIN v 0,5 % koncentraci, po dobu 5 – 15 minut, při teplotě 60°C. Pak se roztok vypustí a systém se vypláchne studenou pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPracovní roztoky je nutné před vypuštěním neutralizovat podle pokynů výrobce.
Způsob skladováníPři teplotě 0 – 20°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21