logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SANOX

[ Zpět ]

NázevSANOX
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska060-99/C
Držitel rozhodnutíMinec, Česká republika.
VýrobceFlore - Chemie, Německo.
SloženíAnorganické kyseliny.
Popis přípravkuKapalina.
Balení10 l.
UžitíČistící prostředek s dezinfekčním účinkem pro potravinářské provozy. Rozkládá vápenaté a hořečnaté usazeniny, uvolňuje rez, močový kámen a podobné usazeniny. Působí proti bakteriím, plísním a tvorbě slizu. Přípravek je šetrný k plastům, keramice i gumě. Při působení se neutralizuje.
Způsob použitíPoužívá se koncentrát nebo v ředění 1 :1 - 1 :10 dílům vody. Kovové zařízení je vhodné opláchnout a neutralizovat 5 % roztokem hydroxidu sodného. Povrch po provedeném čištění je nutné dokonale opláchnout pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPři styku s kovy se může uvolňovat vodík. Skladovat v obalech z plastů !
Způsob skladováníPři teplotě 15 - 25°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21