logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SARFO-KD

[ Zpět ]

NázevSARFO-KD
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska082-01/C
Držitel rozhodnutíEKORAN, Česká republika.
VýrobceEKORAN, Česká republika.
SloženíKyselina fosforečná 60,0 %, tenzidy.
Popis přípravkuNažloutlá kapalina.
Balení10 l, 20 l, 25 l, 50 l, 200 l, PE konve.
UžitíKyselý mycí a čistící detergent s dezinfekčním účinkem pro odstraňování minerálních úsad, vodního kamene a rzi. Dále pro mytí výrobních zařízení a prostor určených pro výrobu potravin, sanitárních zařízení, bazénů apod..S výhodou se používá pěnovým způsobem a v kombinaci alkalickým mytím. SARFO-KD je použitelný pro běžné i tlakové mytí.
Způsob použitíKoncentrát vhodného roztoku SARFO-KD pro pěnové mytí je 3 – 7 %, pěna se nanese na povrch a po 15-ti minutách se opláchne vodou. S výhodou lze použít tlakového zařízení. Pro tlakové a běžné mytí se doporučuje koncentrace roztoku 0,1 – 1,0 % a pro ruční mytí vodního kamene koncentrace až 20 %.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 5-20°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21