logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

SARFO-RA

[ Zpět ]

NázevSARFO-RA
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska083-01/C
Držitel rozhodnutíEKORAN, Česká republika.
VýrobceEKORAN, Česká republika.
SloženíHydroxid sodný 67 %, tenzidy.
Popis přípravkuŽlutohnědá kapalina.
Balení10 l, 25 l, 50 l, 200 l. PE konve.
UžitíAlkalický detergent pro mytí udíren a porážkových linek s dezinfekčním účinkem. Nelze použít na povrchy z lehkého kovu a na materiály, které nejsou odolné alkalitě. Pěnová forma zvyšuje účinnost SARFO-RA.
Způsob použitíSARFO-RA se nastříká na čištěný povrch nejlépe teplý až 70 °C. Po 15-ti minutách působení povrch opláchneme vodou. S výhodou je zde použitelný tlakový oplach, protože se zpravidla odstraňují silnější nánosy. Pro použití pěnového čištění ředíme SARFO-RA zpravidla na 10 % roztok. Pro běžné mytí se doporučuje koncentrace roztoku 1–3 % - Provizorně lze ( u malých zařízení) SARFO-RA nastříkat mechanickým rozprašovačem.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 5-30°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03