logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SAVAGRO A +

[ Zpět ]

NázevSAVAGRO A +
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska125/2007
Držitel rozhodnutíBochemie, spol. s r.o., Lidická 326, 735 91 Bohumín, Česká republika
VýrobceBochemie, Bohumín, Česká republika.
SloženíHydroxid sodný min. 80 g/l, chlornan sodný min. 40 g/l
Popis přípravkuSvětležlutý roztok slabě zapáchající po chloru.
Balení50 l, PE obaly.
UžitíAlkalický tekutý dezinfekční, mycí a odmašťovací přípravek pro ošetřování potrubních systémů, nádrží a tanků v zemědělství a potravinářském průmyslu .
Způsob použitíPracovní koncentrace:pro pravidelné mytí a dezinfekci potrubních systémů se SAVAGRO + ředí v poměru 0,5 litru na 100 litrů pitné vody t.j. 0,5 % - ní roztok. Po vypuštění zbytků mléka ze systému je nutné zařízení nejdříve propláchnout studenou pitnou vodou. Poté se nejméně po dobu 20 minut nechá v systému cirkulovat dezinfekční roztok při udržování teploty v rozmezí 45 až 60 °C. Poté se roztok vypustí a systém se proplachuje čistou pitnou vodou přibližně 20 minut, pokud hodnota pH výstupní vody není shodná s vodou vstupní ( až do neutrální reakce).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPoužití alkalického přípravku Savagro A+ a kyselého přípravku Savagro K je vhodné kombinovat podle hygienického programu uživatele.
Způsob skladováníPři teplotě 0-20°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21