logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SAVO Original

[ Zpět ]

NázevSAVO Original
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska171/2006
Držitel rozhodnutíBochemie, spol. s r.o., Lidická 326, 735 91 Bohumín, Česká republika
VýrobceBochemie, Bohumín, Česká republika..
Složeníchlornan sodný méně než 50g/kg (5%)
Popis přípravkukapalný dezinfekční příprave, světležlutý roztok, slabě zapáchající po chloru.
Balení1 l, 5kg, 15 a 50kg,
Užitíkoncentrovaný kapalný dezinfekční přípravek pro použití k dezinfekci všech omyvatelných ploch a předmětů s baktericidní, virucidní a fungicidní účinností pro potravinářské a zemědělské provozy,
Způsob použitívodné roztoky v koncentraci 5 až 25%, při expozici 1 - 4 hodiny, obvykle v koncentraci 10%, při teplotě roztoku 20 – 25°C po dobu působení 30 – 60 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPracovní roztoky je nutné před vypuštěním neutralizovat podle pokynů výrobce.
Způsob skladováníPři obyčejné teplotě -10 až +25°C.
Doba použitelnosti18 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21