logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

SUREDIS

[ Zpět ]

NázevSUREDIS
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska97/2006
Držitel rozhodnutíJohnsonDiversey Česká republika s.r.o., K Hájům 1233/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky, Česká republika
VýrobceDiversey Lever Divízió, Maďarsko.
SloženíTetraboritan sodný < 5 %, citronan sodný 5 - <15 %, uhličitan sodný <5 %, N-(3 – aminopropyl)-N-dodecyl propan-1,3 diamin 1-<5 %, alkyl (C12-14) dimethyl betain 1-<5 %.
Popis přípravkuČirá bezbarvá – nazelenalá kapalina.
Balení22 kg.Kanystr.
UžitíDezinfekční prostředek , který je určen pro konečnou dezinfekci povrchů v potravinářském průmyslu.
Způsob použitíSUREDIS se aplikuje ředěný manuálně nebo postřikem na předem vyčištěné povrchy. K postřiku lze použít nízko nebo vysokotlaké systémy a přenosná rozprašovací zařízení. Doporučená aplikační koncentrace je 0,5 - 1 %, doba působení min 5 minut. Při práci zabraňte vdechování aerosolu a zajistěte dobré větrání manipulačního prostoru. Doporučuje se nechat působit SUREDIS přes noc a před zahájením výroby provést oplach pitnou vodou. Optimální použití a dávkování stanoví na místě odborný poradce Diversey Lever.
Bezpečnost práce 
UpozorněníOšetřené povrchy, které přicházejí do přímého styku s potravinami je třeba před použitím důkladně opláchnout pitnou vodou.
Způsob skladováníSkladovat v původních obalech, mimo extrémní teploty.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03