logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

NOLVASAN Solution a.u.v.

[ Zpět ]

NázevNOLVASAN Solution a.u.v.
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska133-96/C
Držitel rozhodnutíFort Dodge-Animal Health, Kansas, USA.,Wyeth-Lederle Pharma, Rakousko.
VýrobceFort Dodge Laboratories, Iowa, USA.
Složení2,0 % 1,1-hexametylene bis (5-(p-chlorofenyl) biguanid ) diacetat.
Popis přípravkuModrá kapalina.
Balení59 ml, 1 l, 3,7 l.PE láhve, kanystr.
UžitíDezinfekční prostředek proti bakteriím a virům pro potravinářské a zemědělské provozy.
Způsob použitíDezinfekce veterinárních nebo zemědělských provozů. Odstraňte všechna zvířata a krmiva z provozních prostor, dopravních prostředků a jiného zařízení. Odstraňte stelivo a hnůj z podlah, stěn a povrchů stájí, ohrad, boxů, ostatního příslušenství a pevně instalovaného inventáře, kde pobývají nebo přecházejí zvířata. Vyprázdněte všechny žlaby, krmelce a jiná krmící nebo napájecí zařízení. Důkladně omyjte všechny povrchy mýdlem nebo čistícím prostředkem a opláchněte vodou. Napusťte povrchy doporučeným dezinfekčním roztokem a nechejte ho působit po dobu 10 minut. Ponořte všechny ohlávky, provazy a jiné druhy vybavení používaného k manipulaci se zvířaty nebo k její fixaci, a také vidle, lopaty a škrabky používané k odstraňování steliva a hnoje. Provětrejte budovy, dopravní prostředky a jiné uzavřené prostory. Nepouštějte zvířata do těchto prostorů a nepoužívejte zařízení, dokud se dezinfekční prostředek neabsorboval, neusadil nebo nezaschl.Důkladně vydrhněte všechny ošetřené krmelce, žlaby, koryta, automatické dávkovače krmiva, fontány a napajedla mýdlem nebo čistícím prostředkem a opláchněte pitnou vodou, než se budou opět používat.Dezinfekce potravinářských provozů, kde se provádí veterinární prohlídka masa, králíků, drůbeže a vajec. Všechny potravinové produkty a obalový materiál se musí odstranit z místnosti nebo pečlivě zakrýt a chránit. Odstraňte všechnu uvolněnou špínu, stelivo, atd., které může být na podlaze nebo se uchytit na zařízení. Důkladně omyjte všechny povrchy mýdlem nebo čistícím prostředkem a opláchněte vodou. Napusťte povrchy doporučeným dezinfekčním roztokem a nechejte ho působit po dobu 10 minut. Nechejte doporučený dezinfekční roztok působit na veškeré vybavení a nástroje nebo ho nechejte vsakovat po dobu 10 minut. Po dezinfekce se musí všechna zařízení a nástroje důkladně opláchnout pitnou vodou, než se začnou opět používat.NOLVASAN Solution lze použít k dezinfekci ve formě aerosolu (mlhy) jako doplněk, který buď předcháízí nebo následuje pravidelné čistící a dezinfekční postupy.K rozprašování roztoku používejte automatická spreyovací zařízení podle pokynů výrobce. Doporučená koncentrace pro použití:Dezinfekci neživých předmětů jako pomocný prostředek k ochraně před virem psinky, virem influenzy koní, virem přenosné gastroenteritidy, virem moru prasat, virem parainfluenzy – 3, virem bivinní rhinotracheitidy, bovinního průjmového onemocnění, virem infekční bronchitidy, virem newcastelské choroby, virem venezuelské encefaliotidy koní, virem rhinopneumonie koní, virem rhinotrachetidy koček, virem Aujezdského choroby, virem arteritidy koní a psím coronavirem – 24 ml na 1 čisté vody. V laboratorních testech bylo prokázáno, že Nolvasan Solution má virucidní účinek in vitro proti viru vztekliny ( kmen CVS ) při výše uvedeném způsobu použití.K dezinfekci veterinárních a zemědělských provozů 2 - 8 ml na 1 l čisté vody. K dezinfekci zařízení na kontrolu masa, drůbeže, králíků a vajec 2 – 8 ml na 1 l čisté vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPoužívejte mimo dosah jezer, rybníků, potoků a jiných vodních toků a nevylévejte do povrchových vod. Nekontaminujte vodu čištěním zařízení nebo vypouštěním odpadů.
Způsob skladováníNa suchém a temném místě, při teplotě do 0°C.
Doba použitelnosti36 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03