logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FORMFAD

[ Zpět ]

NázevFORMFAD
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska4/2003
Držitel rozhodnutíMVDr.M.Forejtek FAD, Brno Česká republika.
VýrobceBrenntag CZ s.r.o., Mezi Úvozy 1850, Praha 9, Česká republika;
SloženíFormaldehyd 370g/l, methanol 70 g/l;
Popis přípravkuKapalina;
Balení 
UžitíKoncentrovaný (37%) dezinfekční přípravek pro jednorázovou dezinfekci všech omyvatelných ploch a předmětů v prázdných objektech v oblasti veterinární hygieny. Spektrum účinnosti : A, B, T, M, V;
Způsob použitíDezinfekce postřikem – pracovní koncentrace: 25 ml/l (2,5 %), doba působení 3 hodiny. Na suché plochy a předměty zbavené veškerých organických látek se aplikuje odpovídajícím aplikačním zařízením tak, aby veškeré plochy a předměty byly dostatečně smočeny pracovní roztokem.(cca 0,5 – 1 l/m2). Dezinfekce aerosolem – aplikační dávka 20 ml/1 m3, doba působení 24 hodin. Přípravek se aplikuje speciálním aplikačním zařízením do uzavřeného, dobře utěsněného prostoru. Plochy a předměty v daném prostoru musí být zbaveny veškerých organických látek a v objektech musí být před aplikací dosažena relativní vlhkost vzduchu okolo 80%. Plynování parami – aplikační dávka /1 m3 – 50 ml formaldehydu, 25 ml vody, 20 mg manganistanu draselného, doba působení 24 hodin. Do plechových nádob o obsahu nejméně 1 l na uvedenou dávku se nalije formaldehyd a voda a následně se za stálého míchání přidá manganistan draselný.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVzhledem k tomu, že při reakci formaldehydu s manganistanem draselným dochází k výrazné termické reakci (nebezpečí požáru) musí být nádoby na vyvíjení dezinfekčních par umístěny na nehořlavém podkladu a z jejich okolí musí být odstraněny veškeré hořlavé materiály. Vzhledem k tomu, že formaldehyd ztrácí účinnost s klesající teplotou, lze jej použít k dezinfekci jen při teplotách prostředí nad 15°C.
Způsob skladováníPři teplotě do 20°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03