logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

COOPEX dýmovnice

[ Zpět ]

NázevCOOPEX dýmovnice
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska8/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Lyon, Francie,
Složenípermethrin 25/75 13,5 %
Popis přípravkuCoopex dýmovnice je přípravek pro profesionální použití určený k hubení širokého spektra škodlivého hmyzu v uzavřených prostorech,
Balení 
Užitípřípravek hubí veškerá pohyblivá stadia širokého spektra létajícího i lezoucího hmyzu. Hmyz hyne po přímém kontaktu s kouřem ve velmi krátké době.
Způsob použitíPřípravek Coopex dýmovnice je určen k použití ve skladech, silech, objektech potravinářského průmyslu, soukromých i veřejných budovách, obchodech, kuchyních, hotelech, restauracích, nemocnicích a dalších uzavřených prostorech. Před zadýmováním prostoru odstraňte potraviny, zvířata včetně akvárií a zamezte přístupu lidí. Vypněte klimatizaci, uzavřete okna, dveře, větráky a utěsněte jakékoliv další otvory, aby nedošlo k úniku vyvíjeného kouře. Hotové výrobky, suroviny a krmiva v originálním balení, s výjimkou mléčných, masových a vaječných výrobků, je možné v ošetřovaném prostoru ponechat.Jednotlivé dýmovnice rozmístěte v potřebném množství rovnoměrně v ošetřovaném prostoru na nehořlavé podložky ( min. 30 x 30 cm). Poté sejměte víčko a zápalkou nebo zapalovačem zapalte vyčnívající konce bezpečnostního zapalovače dýmovnice. Při zapalování postupujte od konce místnosti směrem ke dveřím, abyste nepracovali v dýmu. Lezoucí hmyz : brouci, housenky zavíječů (molů), švábovitý hmyz, synantropní hmyz (blechy, štěnice, mravenci) - 3 dýmovnice na 200 m3 Létající hmyz: dospělci zavíječů (molů), much a komárů - l dýmovnice na 500 - 1000 m3 Při hubení komárů a much se provede opakování zásahu dle potřeby, u zavíječů po 14 dnech, aby se zachytilo celé údobí výletu dospělců, v prašných objektech i častěji. Nechte působit minimálně 2 hodiny, optimální doba expozice proti lezoucímu hmyzu je 24 hodin.
Bezpečnost práce 
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte při teplotě do 35 °C v původních, nepoškozených obalech v chladných, suchých a uzamčených skladech, odděleně od poživatin, krmiv, zdrojů vznícení a mimo dosahu dětí. Chraňte před vlhkem.
Doba použitelnosti3 roky.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03