logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BAYCIDAL 25 WP

[ Zpět ]

NázevBAYCIDAL 25 WP
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska10/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBAYER AG, D – 513 68 Leverkusen, SRN,
Složení25 % triflumuron (2-chloro-N-[[[4-(trifluoromethoxy)-phenyl] amino]carbonyl] benzamide)
Popis přípravkuInsekticidní přípravek pro profesionální použití ve formě smáčitelného prášku,
Balení 
Užitíproti larvám much a potemníka stájového ve stájích zvířat,
Způsob použitíPostřik proti mouchám ve stájích pro dobytek, v drůbežárnách, ve vepřínech apod.: Nutno aplikovat na organickou hmotu , ve které se vyvíjejí larvy. 20 g přípravku Baycidal WP se smíchá s 1-10 litry vody ( podle vlhkosti postřikovaného substrátu): Celé množství takto připravené jíchy stačí k ošetření 10 m2 plochy. Postřik se aplikuje každých 14 dní. Po dosažení účinku lze dávku zmenšit na polovinu (10 g přípravku na 10 m2) V odpadních vodách se použije 4 g přípravku Baycidal WP 25 na každých 1000 litrů odpadní vody/den. Po dosažení účinku je možno snížit dávku na 2 g/1000 l odpadních. vod/den. Proti potemníku stájovému vmíchat 250 g přípravku Baycidal WP 25 do 25 litrů vody. Postřik se aplikuje na podestýlku bezprostředně po její dopravě do drůbežárny. Uvedené množství jíchy stačí přibližně na 125 m2 plochy. V chovech brojlerů, kde je jen malá vrstva podestýlky stačí pouze 1 ošetření, v halách, kde se používá vyšší vrstva podestýlky provádět ošetření opakovaně po 3 týdnech (3x – 5x).
Bezpečnost práce 
Upozornění 
Způsob skladovánípřípravek skladujte v těsně uzavřeném originálním obalu v suchých dobře větraných skladech při teplotách do 30oC. Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Chraňte před mrazem a ohněm.
Doba použitelnosti2 roky.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03