logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

K – OTHRINE 25 SC

[ Zpět ]

NázevK – OTHRINE 25 SC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska55/2017
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Francie,
Složenídeltamethrin 25 g/ l,
Popis přípravkuStabilizovaná vodní suspenze insekticidního přípravku pro profesionální použití určeného k hubení škodlivého a obtížného hmyzu. Je použitelný v bytech, obchodech, zdravotnických zařízeních, potravinářských provozovnách a výrobnách, jakož i v objektech živočišné výroby apod.
Balení 
UžitíPoužívá se k hubení rusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, vos, much, mravenců, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů, komárů, blech i rybenek.
Způsob použitíSmísením přípravku s vodou a po důkladném zamíchání vzniká suspenze, která se aplikuje pomocí ručních nebo motorových postřikovačů. Nádobu s přípravkem důkladně protřepejte, abyste homogenizovali její obsah. Odměřené množství přípravku vlijte do nádrže aplikačního přístroje, předem naplněného cca 2/3 vypočteného množství vody. Za stálého míchání doplníme nádrž na celkový objem a můžeme provést aplikaci. Během aplikace musí být zajištěno míchání postřikové suspenze. K ošetření savých povrchů (zdí, dřeva, betonu apod.) se používá 0,5 % koncentrace přípravku a aplikuje se v dávce 1 litr suspenze na cca 10 m2 ošetřovaného povrchu. K ošetření nesavých povrchů (obkládačky, gumové nebo PVC podlahoviny, lakované stěny, plechy, sklo apod.) se používá 1 % koncentrace přípravku a aplikuje se v dávce 1 litr suspenze na cca 20 m2 ošetřovaného povrchu.
Bezpečnost práce 
UpozorněníPřípravek nesmí přijít do přímého styku s potravinami a zvířaty.
Způsob skladováníPřípravek skladujte při teplotách +5 do +30 °C v suchých uzamykatelných skladech v původních uzavřených obalech, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv, hnojiv a dezinfekčních přípravků a prázdných obalů od těchto látek .
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03