logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

K – OTHRINE 25 WP

[ Zpět ]

NázevK – OTHRINE 25 WP
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska13/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Francie,
Složenídeltamethrin 25 g/ l,
Popis přípravkuVodou smáčitelný práškový insekticidní přípravek pro profesionální použití určený k hubení škodlivého a obtížného hmyzu. Je použitelný v bytech, obchodech, zdravotnických zařízeních, potravinářských provozovnách a výrobnách, objektech živočišné výroby apod.
Balení 
UžitíHubí dospělce i larvální stádia hmyzu. Používá se k hubení rybenek, rusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, vos, mravenců farao, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů, komárů a různých druhů much a blech.
Způsob použitíSmísením přípravku s vodou a po důkladném zamíchání vzniká suspenze, která se aplikuje pomocí ručních nebo motorových postřikovačů. Odvážené množství přípravku se důkladně rozmíchá v menší nádobě s vodou a vlije se do nádrže postřikovače předem naplněné do cca 2/3 vodou. Za stálého míchání se doplní nádrž vodou na celkový vypočtený objem a provede se aplikace. Během aplikace musí být zajištěno míchání postřikové kapaliny. K ošetření savých povrchů (zdí, dřeva, betonu apod.) se používá 0,5 % koncentrace přípravku, kterou získáme smísením 25 gramů přípravku s 5 litry vody (nebo 500 g přípravku se 100 litry vody) a aplikujeme v dávce 1 litr suspenze na ca 10 m2 ošetřovaného povrchu. K ošetření nesavých povrchů (obkladačky, gumové nebo PVC podlahoviny, lakované stěny, plechy, sklo apod.) se používá 1 % koncentrace přípravku, kterou získáme smísením 50 g přípravku s 5 litry vody (nebo 1000 g přípravku se 100 litry vody) a aplikujeme v dávce 1 litr suspenze na cca 20 m2 ošetřovaného povrchu.
Bezpečnost práce 
UpozorněníPřípravek nesmí přijít do přímého styku s potravinami a zvířaty.
Způsob skladováníPřípravek skladujte při teplotách 5° - 30° C v suchých uzamykatelných skladech v původních uzavřených obalech, odděleně od potravin a krmiv, hnojiv a dezinfekčních přípravků a prázdných obalů od těchto látek.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03