logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

 

 Hlášení NÚ

 

Implementace 2019

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

RESPONSAR 2,5 SC

[ Zpět ]

NázevRESPONSAR 2,5 SC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska16/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBAYER AG, D – 513 68 Leverkusen, SRN,
Složeníbeta- cyflutrin 25g/l
Popis přípravkuInsekticidní přípravek pro profesionální použití ve formě vodní suspenze,
Balení 
Užitíurčený k aplikaci postřikem k hubení různých druhů létajícího a lezoucího hmyzu (švábi, mravenci, rybenky, štěnice, blechy, mouchy, komáři, moli, apod.)
Způsob použitíResponsar SC 2,5 se používá ve formě povrchového postřiku, ředěný vodou. Proti lezoucímu hmyzu: ošetřují se všechna místa, kde se hmyz vyskytuje, skrývá nebo je navštěvuje. Postřik proti mravencům – ošetřit rovněž přístupové cesty mravenců do budov. Proti létajícímu hmyzu: přípravkem Responsar 2,5 je třeba pečlivě ošetřit místa častého výskytu hmyzu, jako jsou okna nebo dveřní zárubně, zdi apod. Neporézní povrchy: koncentrace 0,6 %, aplikační dávka 50 ml suspenze na 1m?. V případě obtížných podmínek (silné zašpinění, velký výskyt hmyzu apod.) je možno zvýšit koncentraci na 1 %. Porézní povrchy: koncentrace 0,6 %, aplikační dávka suspenze 80 – 100 ml/m?.
Bezpečnost práce 
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v těsně uzavřeném originálním obalu, v suchých dobře větraných a uzamykatelných skladech při teplotách do 30oC. Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Chraňte před mrazem a ohněm.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03