logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

RESPONSAR 2,5 SC

[ Zpět ]

NázevRESPONSAR 2,5 SC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska16/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBAYER AG, D – 513 68 Leverkusen, SRN,
Složeníbeta- cyflutrin 25g/l
Popis přípravkuInsekticidní přípravek pro profesionální použití ve formě vodní suspenze,
Balení 
Užitíurčený k aplikaci postřikem k hubení různých druhů létajícího a lezoucího hmyzu (švábi, mravenci, rybenky, štěnice, blechy, mouchy, komáři, moli, apod.)
Způsob použitíResponsar SC 2,5 se používá ve formě povrchového postřiku, ředěný vodou. Proti lezoucímu hmyzu: ošetřují se všechna místa, kde se hmyz vyskytuje, skrývá nebo je navštěvuje. Postřik proti mravencům – ošetřit rovněž přístupové cesty mravenců do budov. Proti létajícímu hmyzu: přípravkem Responsar 2,5 je třeba pečlivě ošetřit místa častého výskytu hmyzu, jako jsou okna nebo dveřní zárubně, zdi apod. Neporézní povrchy: koncentrace 0,6 %, aplikační dávka 50 ml suspenze na 1m?. V případě obtížných podmínek (silné zašpinění, velký výskyt hmyzu apod.) je možno zvýšit koncentraci na 1 %. Porézní povrchy: koncentrace 0,6 %, aplikační dávka suspenze 80 – 100 ml/m?.
Bezpečnost práce 
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v těsně uzavřeném originálním obalu, v suchých dobře větraných a uzamykatelných skladech při teplotách do 30oC. Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Chraňte před mrazem a ohněm.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03