logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VIRUCIDAL EXTRA

[ Zpět ]

NázevVIRUCIDAL EXTRA
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska49/2004
Držitel rozhodnutíLEK FARMA s.r.o. MVDr. Pavlína Řehořková Jeseniova 30, 130 00 Praha 3 Česká republika.
VýrobceAVS Manufacturing & Marketing Ltd. 85, Bangor Road Newtownards Co. Down N Ireland. Dodavatel -Lek farmacevtska družba d.d., Verovškova 57, 1526Ljubljana, Slovenija.
Složenístabilní směs anorganické peroxidické sloučeniny, anorganických solí, donoru halogenové sloučeniny, aniontové povrchově aktivní látky, barviva a citronové vůně
Popis přípravkuprášek,
Balení 
UžitíÚčinně a rychle ničí veškeré známé viry, grampozitivní a gramnegativní bakterie a houby. Působí ve velmi vysokém rozředění.Pro rozsáhlé biocidní působení je vhodný pro veterinární instituce ( stanice, laboratoře, ambulance apod. ), všechny druhy farem, přepravní prostředky, prostory pro umístění resp. ustájení zvířat ( chlévy, psí boudy, klece, … ), prostory pro přípravu, zpracovávání a uchovávání stravy a píce/krmiv, líhně, sádky, chemické bariéry pro vozidla a obuv. Formulace bez barviva a vůně se používá také ve výrobě a zpracovávání potravin a v mlékárenském průmyslu.
Způsob použitív 0,1 – 1% koncentraci, v množství 300 ml pracovního roztoku na 1m2.
Bezpečnost práce 
UpozorněníFormulace bez barviva a vůně se používá také ve výrobě a zpracovávání potravin a v mlékárenském průmyslu.Plochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Způsob skladovánípři teplotě nižší než 40°C
Doba použitelnosti24 měsíců od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03