logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MIKAL CK

[ Zpět ]

NázevMIKAL CK
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska094-02/C
Držitel rozhodnutíMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová, Česká republika.
VýrobceMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová, Česká republika.
SloženíHydroxid sodný 10,0 %, chlornan sodný 9,0 %(150 g/l), vodní sklo draselné 4,5 %, tenzidy, inhibitory..
Popis přípravkuČirá až lehce zakalená kapalina se zápachem po surovinách.
BaleníPE kanystry 10 kg 27 kg, PE sudy 220 kg, PE kontejnery 1100 kg.
UžitíAlkalický pěnový čistící prostředek s obsahem dezinfekční složky na bázi aktivního chloru pro potravinářský průmysl. Je určen pro pěnové čištění, čištění vysokým tlakem, ponořením v lázni.
Způsob použitíMIKAL CK je vhodný zejména k čištění zařízení a pracovních prostor od zbytků bílkovin a tuků. Před vlastním čištěním je lépe provést opláchnutí bílkovin a tuků teplou vodou a pak aplikovat zpěňovač. Čištění pěnou: MIKAL CNK se používá v koncentraci 5,0-10,0 % pomocí napěňovacího zařízení. Ve výjimečných případech může být koncentrace zvýšena. MIKAL CK se nanáší ve formě stabilní pěny při aplikačních teplotách do 60°C na čištění povrchy, ponechá se 10-15 minut působit a po opadnutí pěny se ihned důkladně opláchne vodou tak, aby rozpuštěné nečistoty již nezasychaly. MIKAL CK je vhodný pro aplikaci zařízením Scan Foam i zařízeními na principu vzduchové nádoby (Schaummax, Foamall a Divojet). Čištění vysokým tlakem: MIKAL CK se aplikuje ve formě 2,0-3,0 % ního roztoku při teplotě do 70°C pomocí tlakových přístrojů. Po provedené sanitaci je třeba čištěné dobře opláchnout čistou vodou. Stejně tak propláchnout vodou i tlakový přístroj. Čištění ponořením v lázni: Silně znečištěné předměty, např.pečící plechy, lze důkladně vyčistit ponořením do cca 6,0 % ního roztoku Mikalu CK při teplotě 50-60°C na dobu minimálně 60 minut. Po vyčištění se důkladně opláchnou čistou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 5-30°C. Výrobky se skladují v běžných krytých halách chráněny před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Uchovávat odděleně od potravin, nápojů, krmiv a vždy v originálních obalech.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03