logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Lysovet PA

[ Zpět ]

NázevLysovet PA
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska82/2006
Držitel rozhodnutíAnti-Germ CZ spol. s r.o. Nekázanka 888/20, 110 00 Praha 1 Česká republika.
VýrobceSchülke & Mayr, D-22840 Norderstedt, Německo.
Složení100 g Lysovet PA obsahuje: Formaldehyd 9 g, glyoxal 3,6 g, glutardialdehyd 3,75 g, phenoxypropanol 5 g, 2-ethylhexanol 5 g, další složky dle doporučení EU: aniontové tensidy 15-30 %, alkylsulfát sodný 10-20 %, ethanol 5-10 %. kanystr.
Popis přípravkuŽlutá kapalina.
Balení2 l, 10 l.PE láhev, kanystr.
UžitíVysoce účinný dezinfekční a čistící přípravek pro zemědělské provozy.
Způsob použitíVšeobecně v doporučených koncentracích 2 % ( 200 ml Lysovet PA + 10 l vody ), doba působení 2 hodiny. Při tuberkulóze v doporučených koncentracích 5 % ( 500 ml Lysovet PA + 10 l vody ), doba působení 2 hodiny. Aplikace: - pomocí tlakového přístroje pod vysokým tlakem ve vystlaných stájích a chlévech.Plochy a předměty nejdříve předčistíme vhodnými prostředky ( např. s pomocí vysokotlakého přístroje). Lysovet PA je dezinfekční koncentrát. Roztok s potřebnou koncentrací získáme zředěním s vodou. Správné dávkování usnadňují pomocné dávkovače. Na 2 litrovou láhev našroubujte dávkovač – na jedno stlačení uvolní 20 ml přípravku. Dávkovače a kohouty usnadní dávkování také z 10 litrového kanystru. Naneseme roztok na čištěnou plochu – aplikujeme oplachem nebo postřikem pomocí postřikovače nebo vysokotlakého přístroje.Dávejte pozor, aby i špatně dostupné plochy byly pokryty přípravkem. Čištěné předměty přímo vkládáme do roztoku. Hloubková dezinfekce ( prázdné stáje/chlévy): před každou novou podestýlkou a při každé změně provozu opláchněte podlahy, stěny, přístroje vodou. Poté postříkejte všechny plochy prázdných stájí a chlévů přípravkem Lysovet PA. Běžná dezinfekce (vystlané stáje/chlévy): z důvodu prevence postřikujte přípravkem několikrát týdně chodby, vnější stěny, stání, klecí a přístroje. Kotce, stání a hnací cesty dobytka vyčistěte po každém ustájení a vystájení a dezinfikujte přípravkem Lysovet PA.Na chodbách by měla být vana s dezinfekcí pro dezinfekci přístrojů a obuvi. Vanu naplňte 5 %-ním roztokem Lysovet PA a minimálně dvakrát týdně jej obnovujte (dle stupně znečištění ).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři pokojové teplotě 15 – 25°C ( ne pod 5°C ).
Doba použitelnostiMinimálně 12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03