logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Sokrena®

[ Zpět ]

NázevSokrena®
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska39/2005
Držitel rozhodnutíBeiersdorf spol. s r.o., Pekařská 16, 155 00 Praha 5 Česká republika.
VýrobceBode Chemie GmbH & Co. Hamburg,
Složení100 g koncentrátu obsahuje: didecyldimethylamoniumchlorid 7 g, tensidy, antikorozní látky,
Popis přípravkudezinfekční a čistící prostředek bez obsahů aldehydů, vůně a zápachu,
Balení 
Užitíčistí a dezinfikuje, vhodný pro běžnou dezinfekci ve zdravotnických zařízeních a pro dezinfekci potravinářských provozů, účinnost - baktericidní, fungicidní, inaktivuje viry HBV/HIV,
Způsob použitív kuchyních a potravinářské oblasti - čištění s účinky redukujícími choroboplodné zárodky 0,5%. Dezinfekce a zároveň čištění 1 %.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR
UpozorněníPo dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21