logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FARACID®

[ Zpět ]

NázevFARACID®
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska46/2005
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5 Česká republika
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složenímikrokapsulární chlorpyrifos 0,4%,
Popis přípravkuspray, 500 ml,
Balení500 ml,
Užitíúčinný prostředek na hubení mravenců-faraonů,
Způsob použitíúčinný prostředek na hubení mravenců-faraonů, způsob použití: Nádobku před použitím důkladně protřepejte. Postříkejte povrch, po kterém se mravenci-faraóni pohybují, zvláště místa, která směřují do obydlí. Pokud jste prostředkem postříkali pracovní povrch pro přípravu jídel (kuchyň), je ho potřeba osušit před opětovným použitím. Aplikaci přípravku zopakujete, když skončíte s přípravou jídla a pokud není na pracovním povrchu již žádné jídlo nebo nápoje.Postřik obnovte po šesti měsících nebo po každém čištění postříkaných povrchů. Účinek je vidět již po 12 hodinách.
Bezpečnost práceR 52/53 – Škodlivý pro vodní organizmy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. S2 – Uchovávejte mimo dosah dětí.S13 – Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. S20/21 – Nejezte, nepijte a nekuřte při používání.
UpozorněníŠkodlivý pro vodní organizmy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. Nepoužitý obsah, obsah kterému skončila doba použitelnosti nebo prázdný obal likvidujte v komunálním odpadu. Zároveň nesmí přijít do povrchových vod a kanalizace. Před likvidací obal znehodnoťte a pak likvidujte v komunálním odpadu.
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosah dětí a odděleně potravin, nápojů a krmiv. Při použití nejezte, nepijte a nekuřte.
Doba použitelnostiMinimální trvanlivost: 2 roky od data výroby

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03