logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Biocid 30

[ Back ]

NázevBiocid 30
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska115/2006
Držitel rozhodnutíTEKRO spol. s r.o. Nová Dědina 78391 UNIČOV Čeaská reoublika
VýrobceEvans Vanodine International Plc, Brierley Road, Preston, Lancashire, PR5 8AH, England,
Složeníjodofor 2,8%, kyselina sírová a fosforečná, neionogenní tenzidy,
Popis přípravkučervenohnědá kapalina,
Balení 
Užitídezinfekční přípravek s baktericidním, fungicidním a virucidním účinkem pro mlékárenské a zemědělské provozy,
Způsob použitíHygiena v chovech hospodářských zvířat. Standardní dezinfekce – Biocid–30® nařeďte podle specifického onemocnění v místě použití, standardně v poměru 5,6 ml Biocid-30®/l vody. Roztok aplikujte na veškerý povrch a nechte zaschnout. Postupujte podle dezinfekčního programu Tekroci T2. Mytí - pro očistu nádob, technologického zařízení a dalších povrchů nařeďte Biocid–30® podle míry znečištění (8,0 ml/l – 1,7 ml/l). Dezinfekční rohože, průjezdové vany – roztok nařeďte 5,6 ml/l a obnovujte při snížení intenzity zabarvení (za 1 – 7 dnů). Dezinfekce vzduchu – používejte v poměru 2,5 ml/l. Napájecí systémy – systém nejprve vypusťte, naplňte roztokem Biocid–30® naředěný 5,6 ml/l. Po 30 min vypusťte, pak propláchněte čistou vodou. Pro dezinfekci pitné vody použijte roztok Biocid–30® (0,4 ml/l). Dezinfekční koupele paznehtů. Pro průchozí denní koupele nařeďte Biocid–30® do vany v poměru 5 ml/l – 10 ml/l (0,5-1%). Pro stacionární vany nařeďte Biocid–30® v poměru 10 ml/l – 20 ml/l (1-2%). Účinnost roztoku lze pozorovat hnědým zbarvením (jód). Po odbarvení roztok obměňte. Hygiena v mlékárenství. Manuální sanitace – sběrné tanky na mléko, nástroje. Po vypláchnutí tanku vyjměte zátku i ponorné měřidlo a omyjte je v roztoku Biocid-30® 2,5 ml/l se současným důkladným vyčištěním vnitřního povrchu tanku kartáčem. Poté tank a víka opláchněte čistou studenou vodou a vypusťte. Nechte oschnout. Nástroje ošetřujte týmž poměrem Biocid-30® bez oplachování. Nebezpečné nákazy – Biocid–30® je úředně doporučován proti nebezpečným nákazám, např. Newcastelská choroba, Aujeszkyho choroba, vzteklina v poměru 8 ml/l, vezikulární choroba prasat 1,7 ml/l, slintavka a kulhavka 1,8 ml/l, tuberkulóza 50ml/l. Proti PRRS nebo salmonelóze použijte v poměru 5,6 ml/l. Podrobnosti na vyžádání v Mikrobiologickém profilu Biocid – 30®.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníBiocid–30® vždy lijte do vody nepřesahující teplotu 45°C. Po dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou.
Způsob skladováníPři teplotě 15-25°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03