logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

LANODIP 3 : 1

[ Back ]

NázevLANODIP 3 : 1
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska74/2010
Držitel rozhodnutíSEVARON spol. s r.o., Palackého třída 163a, 612 00 Brno, Česká republika
VýrobceKilco (Internacional) Ltd., Broomhouse 2 Industrial Estate, Old Glasgow Roud Lockerbie, Dumfriesshire DGII 2SD, United Kingdom.
Složení1 litr přípravku obsahuje jód 20g. Pomocné látky: kyselina mléčná, etoxylovaný lanolin.
Popis přípravkuhnědá kapalina,
Balení25 litrů
Užití2,0% roztok pro namáčecí koupel struků buďto před dojením nebo po dojení. Zvířata se nesmí ošetřovat dvakrát, tj před a po dojení. Tento postup je třeba přesně dodržovat za účelem minimalizace rizika kontaminace mléka jodem.
Způsob použitíNamáčecí koupel k ošetření čistých struků před dojením: ošetřete struk papírovou utěrkou a připravte roztok v poměru 1 díl přípravku a 3 díly vody; odstříkněte mléko z každého struku; ponořte struky do roztoku tak, aby byl celý povrch pokryt roztokem a nechte působit 30 vteřin; struky důkladně osušte papírovou utěrkou, aby se odstranily zbytky jodu, pro každou krávu použijte jednu papírovou utěrku na jedno použití. Namáčecí koupel k ošetření znečistěných struků před dojením: struky očistěte papírovou utěrkou namočenou v roztoku pro mytí vemene, připraveném v poměru 15ml na 10 litů čisté vody; dále proveďte kroky 2 – 4 viz. výše. Namáčecí koupel k ošetření struků po dojení: připravte roztok v poměru 1 díl přípravku a 3 díly vody; ponořte struky do roztoku tak, aby byl celý povrch pokryt roztokem a nechte působit 30 vteřin; umyjte a osušte struky před dalším dojením.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZvířata se nesmí ošetřovat dvakrát, tj před a po dojení. Tento postup je třeba přesně dodržovat za účelem minimalizace rizika kontaminace mléka jodem. Struky důkladně osušte papírovou utěrkou, aby se odstranily zbytky jodu, pro každou krávu použijte jednu papírovou utěrku na jedno použití.
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech. Při teplzš do 25°C, chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti2 roky

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02