logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

Maxforce Quantum

[ Back ]

NázevMaxforce Quantum
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska85/2010
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBAYER Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
SloženíImidacloprid (EC 428-040-8) 0,3 g/ kg,
Popis přípravkuřídká pasta, 4 x 30 g (PE tuby),
Balení4 x 30 g (PE tuby),
UžitíInsekticidní nástraha ve formě řídké pasty pro profesionální použití určená k hubení mravenců farao a mravence obecného (Lasius niger). První příznaky působení jsou viditelné již za 7 dní, ale k úplné likvidaci kolonie dojde za 2-4 týdny v závislosti na velikosti populace. Nástraha zůstává účinná po dobu minimálně 12 týdnů.
Způsob použitíPřípravek je určen k použití v budovách - potravinářské provozy, chovy laboratorních zvířat a další místa s výskytem mravenců farao. V okolí budov se používá k hubení mravence černého. Ošetřují se chodníky, cestičky, terasy, zdivo apod. Nesmí se používat v trávnících, záhonech a podobných místech. Dávkování: Uvnitř budov (mravenec farao) – 1 kapka o hmotnosti 0,2 g/ m2 ošetřované plochy, okolí budov (mravenec obecný) – aplikujte jednotlivé kapky o hmotnosti 0,2 g do hnízd a jejich okolí. Celkem použijte cca 2 g přípravku na 1 hnízdo. Vyloženou nástrahu je nutno pravidelně kontrolovat a doplňovat podle potřeby.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech v suchých, chladných, uzavřených skladech, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 40oC. Chraňte před mrazem a zdroji zapálení.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti 3 roky od data výroby.

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02