logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Dutrion Tablety

[ Back ]

NázevDutrion Tablety
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska38/2011
Držitel rozhodnutíForex Bohemia spol. s r.o., Vídeňská 117 a, 619 00 Brno, Česká republika.
VýrobceDuka Production Ltd., P.O. Box 30, 7730 AA Ommen, The Netherlands,
SloženíSodium bisulfate 30 – 60%, Sodium chlorite 10 – 30%.
Popis přípravkubílé tablety bez zápachu nebo se slabým chlorovým zápachem, pH 6.
Balení 
Užitídezinfekce na bázi chlordioxidu pro potravinářské provozy,
Způsob použitíPříprava zásobního roztoku. Krok 1: Zvolte si požadovanou koncentraci zásobního roztoku podle směšovací tabulky na etiketě přípravku. Naplňte vhodný zásobník pro chlordioxid přesným objemem pitné vody. Změřte teplotu vody v zásobníku (optimální je 20°C). Krok 2: Přidejte pomalu celý obsah foliového balení do objemu vody v zásobníku; nevdechujte nad otevřeným foliovým balením a nevdechujte nad otevřeným zásobníkem. Rychle a pevně uzavřete zásobník. Nečeřte a nemíchejte vodu ani netřeste zásobníkem. Vyčkejte podle časového plánu v tabulce. Krok 3: Po reakční době: malé zásobníky šetrně potřepejte nebo pomalu rozmíchejte obsah ve větších zásobnících.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVždycky buďte opatrní vzhledem k uvolňování výparů ClO2 v průběhu míchání. Buďte opatrní vzhledem k uvolňování plynu a nikdy nedávkujte komponenty do otevřených zásobníků nebo kbelíků. Ujistěte se, aby při dávkování do pitné vody maximální teplota nepřesáhla 40°C.
Způsob skladováníSkladujte v chladné, tmavé a větrané místnosti.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03