logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

HEXOL

[ Back ]

NázevHEXOL
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska70/2011
Držitel rozhodnutíKheiron s.r.o. Maroldova 1340 250 82 Úvaly u Prahy Česká republika
VýrobceQUAT-CHEM LTD, VICTORIA TRADING ESTATE, DRURY LANE, OLDHAM, OL9 7PJ, UK,
Složení1,5% chlorhexidin-diglukonát a 15% hexadecyltrimethylamoniumbromid,
Popis přípravkuantiseptický roztok pro dezinfekci otevřených ran a lékařského náčiní,
Balení5 litrů
Užitípředoperační a postoperační dezinfekce otevřených ran, lékařského náčiní a předoperační chirurgická dezinfekce pokožky rukou
Způsob použitídle návodu k použití, alkoholový roztok: ředění 1:30 (3,3%) (10 ml HEXOLu a 300 ml 70% ethanolu): Pro čištění a předoperační dezinfekci rukou, pokožky a náčiní. Nechat nejméně 2 min působit před oplachem čistou vodou; vodní roztok: ředění 1:30 (3,3%) (35 ml HEXOLu do 1 l destilované vody): dezinfekce znečištěných/septických ran a popálenin, dezinfekce teploměrů , chirurgického a kontaminovaného náčiní (gumové katetry); vodní roztok: ředění 1:100 (1%) (10 ml HEXOLu do 1 l sterilní vody): pro dezinfekci a ošetření v porodnictví, gynekologii a urologii, omytí a očištění popálenin a ran, uskladnění teploměrů a sterilního náčiní, čištění, dezinfekce a uskladnění kovových nástrojů, rutinní dezinfekce. Pro dezinfekci náčiní nechte působit 30 minut. Před použitím je nutné nástroje důkladně opláchnout destilovanou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníRoztok aplikovaný na popáleniny, rány a poškozenou kůži musí být připravován asepticky v destilované vodě
Způsob skladováníSkladujte při pokojové teplotě
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03