logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DOSILIN S pěnivý

[ Back ]

NázevDOSILIN S pěnivý
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska173-98/C
Držitel rozhodnutíRolega, Česká republika.
VýrobceRolega, Česká republika.
SloženíNeionické a kationické tenzidy (alkylbenzyl dimethylammonium chlorid, pěnotvorné přísady, emulgátory.
Popis přípravkuČirá, bezbarvá kapalina .
Balení1, 5, 10, 15, 25 a 50 l.
UžitíPěnivý čistící a dezinfekční prostředek pro mlékárenské a potravinářské provozy. Vykazuje dezinfekční účinnost proti bakteriím, plísním a virům. Je biodegradabilní a nemá korozivní účinky na kovy, nerez, plasty, pryže a sklo. Odstraňuje mléčný kámen a usazeniny.
Způsob použitíMechanicky očištěné povrchy a předměty se ošetří postřikem nebo ponořením. Doporučuje se použit vodný roztok o koncentraci 0,5 - 1,0 % proti bakteriím a plísním v prostředí málo znečistěném bílkovinami,v prostředí silně znečistěném organickými látkami a proti virům se doporučuje koncentrace 2,0 % při teplotě 40 °C a expozici 30 - 60 minut. Po provedeném čištění se předměty a plochy musí dokonale opláchnout pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 0 až 30°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03