logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

Bayer Garden – tekutá nástraha proti mravencům

[ Back ]

NázevBayer Garden – tekutá nástraha proti mravencům
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska74/2012
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o., Siemensova 4, 155 00 Praha 5, Česká republika
VýrobceBAYER S.A.S., Lyon, Francie,
Složeníimidakloprid - ISO (EC 428-040-8) 0,3 g/ kg,
Popis přípravkutekutá insekticidní nástraha v tubách k ochraně proti mravencům včetně mravenců farao,
Balení4 g v tubě
Užitík hubení mravenců (mravenec obecný a příbuzné druhy), kteří se vyskytují v budovách (provozy, sklady apod.) nebo jejich nejbližším okolí. Nástraha je přijímána mravenci jako potrava a je rovněž dělnicemi zanášena do hnízd, kde působí i na další členy kolonie (larvy a královny). První příznaky působení jsou viditelné již za několik dní, ale k úplné likvidaci kolonie dojde za 2-4 týdny v závislosti na velikosti populace. Nástraha zůstává účinná po dobu minimálně 4 týdnů.
Způsob použitíOtevřete tubu a vytlačte vždy jen malou kapku nástrahy (o průměru max. 1 cm – 0,2 g) na určená místa. Po skončení aplikace tubu opět uzavřete. Uvnitř bytu proti mravencům farao je doporučená dávka cca 2 g (10 kapek) na byt. Pokud je zaznamenán výskyt i v dalších místnostech, je třeba ošetřit i tyto prostory a počet kapek adekvátně zvýšit. Proti mravenci obecnému volte počet kapek podle četnosti výskytu - až 2 g celkem. V okolí budov dávkujte 2 g na jedno hnízdo (v několika kapkách).V případě smytí deštěm do 24 hodin, je třeba zásah opakovat. Nepoužívejte v trávnících a na záhonech.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNástrahu neaplikujte na místa, která se běžně umývají. Přípravek není možné aplikovat na místa ošetřená chemickým postřikem nebo postřik aplikovat na nástrahu. Pachy z chemických látek nástrahu znehodnotí, není atraktivní pro hmyz. Nepoužívejte v trávnících a na záhonech.
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech na bezpečném místě, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 40°C a mrazu.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby.

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02