logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Maxforce LN

[ Back ]

NázevMaxforce LN
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska76/2012
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o., Siemensova 4, 155 00 Praha 5, Česká republika
VýrobceBAYER S.A.S., Lyon, Francie,
Složeníimidakloprid - ISO (EC 428-040-8) 0,5 g/ kg,
Popis přípravkuinsekticidní nástraha ve formě granulí určená k hubení mravenců (Mravenec černý a příbuzné druhy) v domech a jejich okolí,
Balení2,5 kg (PE)
Užitízákladní složkou přípravku je cukr, a proto je přijímán mravenci jako potrava a je rovněž odnášen do hnízd. První uhynulí jedinci jsou vidět po 3-4 dnech, hnízdo je zničeno během 7 – 14 dnů po aplikaci.
Způsob použitíZjistěte místo kde se nachází hnízdo, pokud je to možné. Aplikujte 8 g přípravku (14 ml při požití odměrky) do vstupu hnízda a štěrbin kde jsou mravenci vidět. Jestliže se objevují ve více vstupních otvorech, nasypte granule do všech. Pokud nelze vstup nalézt, aplikujte přípravek na cestičky mravenců. V případě deště do 24 hodin po aplikaci, je třeba zásah opakovat. Rovněž pokud je nástraha do 24 hodin mravenci spotřebována je nutno provést opakování.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v uzavřeném originálním obalu v uzamčených suchých a dobře větraných skladech při teplotách do 30oC. Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Chraňte před mrazem a zdroji zapálení.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03