logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

FYTO Obojek

[ Back ]

NázevFYTO Obojek
Skupina19 - repelent
Číslo stanoviska82/2013
Držitel rozhodnutíFARMACIA CARE s.r.o., Míšovická 458/3, 155 21 Praha 5, Česká reopublika,
VýrobceFARMACIA CARE s.r.o., Míšovická 458/3, 155 21 Praha 5, Česká reopublika,
Složení1 obojek (65cm) obsahuje Geraniol - 3,5 g/kg,
Popis přípravkuRepelentní obojek pro psy a kočky,
BaleníObojek
UžitíOchrana psů a koček proti proti zevním ektoparazitům, zejména klíšťatům (Ixodes ricinus), blechám (Ctenocephalides canis, C. felis), vším (Linognathus setosus), všenkám (Trichodectes canis). Chrání před napadením hmyzem - po vyjmutí z obalu po dobu až 3 měsíce.
Způsob použitíObojek FYTO nasaďte zvířeti na krk. Přebytečný kus obojku odstřihněte a ponechte v pelíšku, nebo v místě, kde se zvíře nejvíc pohybuje. Zamezte však, aby mohlo zvíře obojek žvýkat. Účinné látky se postupně uvolňují z obojku do srsti a kůže zvířete. Účinnost nastupuje během několika dní po nasazení obojku zvířeti na krk. Zvlhnutí ani namočení obojku nezkracuje dobu působení. Zkontrolujte, zda je obojek na krku zvířete dostatečně volný, aby ho neškrtil, ale přitom se dotýkal kůže. Průběžně se kontroluje stav a usazení obojku na krku zvířete.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNepoužívat u koťat! Nepoužívat u štěňat mladších 8 týdnů! Nedoporučuje se používat u kojících fen a koček, zvířat nemocných nebo v rekonvalescenci. Při nedodržení způsobu podávání může výjimečně dojít k přechodnému podráždění v místě aplikace. Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné rekace, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.
Způsob skladováníUchovávejte při teplotě do 25 °C.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti přípravku v neporušeném obalu je 24 měsíců. Doba použitelnosti po prvním otevření vnitřního obalu je 3 měsíce.

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02