logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

LANIRAT BLOKKY

[ Back ]

NázevLANIRAT BLOKKY
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska107/2013
Držitel rozhodnutíNovartis Animal Health, d. o. o., Verovškova 57, 1000 Ljubljana, Slovinsko,
VýrobceLIPHATECH S.A.S, Bonnel – BP 3 - 47480 PONT DU CASSE (Francie).
Složení0,05 g bromadiolon (CAS 28772-56-7) v 1 kg přípravku,
Popis přípravkupožerová nástraha ve formě bloku zelené barvy se zápachem po parafínu,
Balení 
Užitírodenticid k profesionálnímu i neprofesionálnímu použití. Pro použití na krysy (krysa černá a hnědá) a myši, uvnitř a v okolí soukromých, veřejných a zemědělských budov a na otevřených prostranstvích (letiště, golfová hřiště atd.). Určeno pro použití proti krysám na skládkách odpadu a v kanalizaci.
Způsob použitídle návodu k použití. Návnady musí být bezpečně uloženy takovým způsobem, aby se minimalizovalo riziko pozření jinými zvířaty nebo dětmi. Doporučujeme, abyste návnadu chránili (např. pod dlaždicí). Můžete také použít stanice pro návnady. Při aplikaci do nor musí být návnada umístěna pod zemí a nesmí být přístupná shora ze země. Dávkování: myši - uvnitř a okolo budov, umístěte až 50 g návnady na jedno místo. Místa návnady umístěte ve vzdálenosti 1 až 1,5 metru (zamoření vysoké), resp. 2 až 3 metry (zamoření nízké) od sebe. Otevřená prostranství - umístěte až 50 g návnady na jedno místo. Místa návnady umístěte ve vzdálenosti 3 až 5 metrů (zamoření vysoké), resp. 10 až 15 metrů (zamoření nízké) od sebe. Upravte počet bloků podle velikosti bloku, maximálně 50 g. Krysy - uvnitř a okolo budov, umístěte až 200 g návnady na jedno místo. Místa návnady umístěte ve vzdálenosti 4 až 5 metrů (zamoření vysoké), resp. 8 až 10 metrů (zamoření nízké) od sebe. Otevřená prostranství, skládky odpadu - umístěte až 200 g návnady na jedno místo. Místa návnady umístěte ve vzdálenosti 3 až 5 metrů (zamoření vysoké), resp. 10 až 15 metrů (zamoření nízké) od sebe. Kanalizace - umístěte blok přímo na žebřík vstupní šachty, připevněte jej pomocí háků nebo kovových drátů, aby se předešlo jeho uvolnění.Připevněte bloky o velikosti až 200 g na každý žebřík vstupní šachty. Upravte počet bloků podle velikosti bloku, maximálně 200 g.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03